تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ - ۱۸:۳۳ کد مطلب 76116

وزیر اطلاعات: در حال بررسی فاجعه منا هستیم

وزیر اطلاعات گفت: در حال بررسی فاجعه منا هستیم و پس از اتمام کار کارشناسی، نتیجه را به اطلاع مردم خواهیم رساند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی صبح شنبه در حاشیه آیین استقبال رسمی از نخستین گروه پیکر مطهرجانباختگان فاجعه منا که با حضور سران سه قوه در فرودگاه مهرآباد […]

وزیر اطلاعات گفت: در حال بررسی فاجعه منا هستیم و پس از اتمام کار کارشناسی، نتیجه را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی صبح شنبه در حاشیه آیین استقبال رسمی از نخستین گروه پیکر مطهرجانباختگان فاجعه منا که با حضور سران سه قوه در فرودگاه مهرآباد برگزار شد در جمع خبرنگاران این مطلب را بیان کرد. 

خبرنگاری پرسید: رهبر معظم انقلاب فرمودند ما نمی خواهیم زود قضاوت کنیم، آیا شم اطلاعاتی وزارت اطلاعات به موضوع خاصی پی برده است؟ که وزیر اطلاعات پاسخ داد: تا قبل از اینکه بررسی های کارشناسی به نتیجه روشن نرسد، همانطور که در بیانات حکیمانه رهبرمعظم انقلاب هم ذکر شده بود، نباید عجله داشت و پیشاپیش قضاوت شتاب زده داشته باشیم.

وی اظهار داشت: اقدامات در خصوص فاجعه منا برنامه ریزی شده و بخشی از کارها انجام شده است که منجر به انتقال پیکر مطهر تعدادی از عزیزان به کشور شد.

علوی گفت: پیگیری حقوقی نیز توسط جمهوری اسلامی ایران در دستور کار است تا میزان قصور مشخص شود و با مقصران برخورد قانونی برابر حقوق بین الملل صورت گیرد.

وزیر اطلاعات با بیان این که برنامه های دیگری هم پیش بینی شده اما شناسایی پیکرهای دیگر جانباختگان حادثه منا دارای مشکلاتی است، تصریح کرد: تعهدی که دولت جمهوری اسلامی ایران در برابر مردم عزیز ایران اسلامی دارد، ایجاب می کند با برنامه ریزی حساب شده قدم های متقنی برداشته و از حقوق مردم دفاع شود.

دوم مهرماه جاری مصادف با عید سعید قربان حدود ۴ هزار و ۷۰۰ زایر بیت الله الحرام که در حال عزیمت برای رمی جمرات بودند به علت انسداد مسیر توسط کارگزاران حج سعودی جان خود را از دست دادند.

۴۶۵ نفر از این جانباختگان زایران ایرانی بودند که با پیگیری های متعدد، اجساد ۱۰۴ نفر از آن ها با استقبال سران قوا، رییس دفتر رهبر معظم انقلاب، مقامات لشکری و کشوری صبح شنبه وارد فرودگاه مهرآباد شد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: