تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ - ۲۰:۵۱ کد مطلب 76130

افت دسته‌جمعی شاخص‌های بورس/ کاهش ۲۸۰ واحدی شاخص کل بورس

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۱۱مهرماه ۹۴ با افت ۲۸۰ واحدی به عدد ۶۱ هزار و ۲۱۷ واحد رسید. شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات این بازار با ۱۱۰ واحد کاهش عدد ۲۳هزار و ۹۸۰ واحد را تجربه کرد. شاخص سهام آزاد […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۱۱مهرماه ۹۴ با افت ۲۸۰ واحدی به عدد ۶۱ هزار و ۲۱۷ واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات این بازار با ۱۱۰ واحد کاهش عدد ۲۳هزار و ۹۸۰ واحد را تجربه کرد.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با ۵۷۸واحد کاهش عدد ۶۷ هزار و ۵۲۷ واحد را به نمایش گذاشت.

ارزش کل بازار بورس تهران امروز به ۲۶۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

شاخص بازار اول اما در حالی با افت ۲۹۶ واحدی به عدد ۴۲ هزار و ۴۶۸ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۵۴ واحد کاهش به رقم ۱۳۶هزار و ۱۵ واحد دست یافت.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با ۱۳ واحد کاهش عدد ۶۶۴ واحد را تجربه کرد.

بر اساس این گزارش ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۶۱میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۳۹۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۰هزار و ۹۷۳ نوبت داد و ستد بود.

به گزارش فارس امروز نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۳۶ واحد، بانک ملت با ۳۴ واحد و بانک پاسارگاد با ۲۴ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در برآورد شاخص کل بورس به دوش کشیدند.

در عین حال نماد معاملاتی سه شرکت پتروشیمی مبین با ۲۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۶ واحد و فولاد مبارکه با ۵ واحد افزایش بالاترین تأثیر مثبت را در برآورد این نماگر برجای گذاشتند.

بر اساس این گزارش طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های لیزینگ ایرانیان،‌ سیمان شرق، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه ملت، مواد اولیه الیاف مصنوعی کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان، بیمه نوین، حق تقدم خرید سهام بیمه کارآفرین بازگشایی شدند.

طی معاملات امروز همچنان حجم و ارزش معاملات سهام در حالی با بی‌رونقی و رکود مواجه بود که در برخی نمادهای معاملاتی حقوقی‌ها و بازارگردان‌های آنها معاملات کد به کد و بلوکی را دنبال کردند.

بر همین اساس در نماد معاملاتی بانک دی امروز ۴۲ میلیون سهم به ارزش ۶میلیارد و ۹۱۷ میلیارد تومان از سوی حقوقی خود به کد شرکت‌های تابعه کد به کد شد.

در نماد معاملاتی بانک صادرات ایران نیز ۲۰ میلیون سهم به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان از کد حقوقی به کد حقیقی واگذار شد. در پتروشیمی مبین اما بیش از ۱۷ میلیون سهم این شرکت از سوی هلدینگ پتروسیمی خلیج فارس به ارزش ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کد به کد شد. در بازار معاملات بلوکی سهام نیز حق تقدم خرید سهام شرکت توسعه اقتصادی آرین به حجمی بالغ بر ۱۰ میلیون و ۴۹۳هزار سهم به ارزش بیش از ۶۵ میلیون و ۵۹۷ هزار تومان. از سوی حقوقی در بازار پایه توافقی فرابورس واگذار شد.

به گزارش فارس روند معاملات بازار امروز سهام در فضایی توأم با بیم و امید همراه بود. بازاری که نشان می‌داد برای تصمیم‌گیری در مورد ادامه راه خود به نظر از سایه خود هم می‌ترسد. با وجود انتشار خبرهای مثبت در اواخر هفته گذشته اما بازار سهام همچنان هر علامت مثبتی را فرصت خروج از سهام می‌داند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: