تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۰۰:۲۷ کد مطلب 76148

سفر مشعل برای تقویت روابط خوب با سعودی‌ها

اسماعیل الاشقر از سران برجسته جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و از نمایندگان شورای قانونگذاری فلسطین اعلام کرد: هیاتی عالی رتبه از این جنبش به ریاست خال مشعل قصد دارد در آینده به عربستان سعودی سفر کند. به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری «راصد»، الاشقر یکی از سران برجسته جنبش حماس در مصاحبه […]

اسماعیل الاشقر از سران برجسته جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و از نمایندگان شورای قانونگذاری فلسطین اعلام کرد: هیاتی عالی رتبه از این جنبش به ریاست خال مشعل قصد دارد در آینده به عربستان سعودی سفر کند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری «راصد»، الاشقر یکی از سران برجسته جنبش حماس در مصاحبه با پایگاه خبری الخلیج آنلاین تاکید کرد: هیاتی از حماس به ریاست خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی این جنبش به همراه چند تن از مسئولان برجسته دیگر از حماس به عربستان سفر خواهند کرد.

الاشقر خاطرنشان کرد: در دیدار آینده میان هیات حماس و مسئولان عربستانی، در زمینه چند پرونده مهم داخلی فلسطین ازجمله مهمترین آنها، مساله متوقف شده آشتی ملی ، اوضاع نوار غزه و مشکلاتی که این شهر در نتیجه محاصره چندین ساله از ‌آن رنج می برد، بحث و گفتگو خواهد شد.

الاشقر افزود: حماس از عربستان سعودی ‌خواهد خواست که با مصر برای پایان دادن به برخی پرونده های بغرنج واختلافی و در راس آن، پرونده آشتی داخلی که تا بدین لحظه لاینحل باقی مانده، وارد مذاکره شود.

وی گفت: «مداخله عربستان در این پرونده تا حد زیادی در حل همه پرونده های حل و فصل نشده و بغرنج نقش خواهد داشت».

این مقام مسئول در جنبش حماس تصریح کرد: حماس با تماس‌ها و اقدامات خود، در صدد برقراری روابط خوب با عربستان سعودی است و شرایط کنونی نیر از هر نظر،ترغیب کننده تقویت روابط دوجانبه میان عربستان و جنبش حماس در جهت تامین منافع ملت فلسطین است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سفر چند روزه خود به عربستان سعودی در ژوئیه گذشته با برخی از مسئولان عربستانی از جمله سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور دیدار کرد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: