تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۲:۰۴ کد مطلب 76218

متن برجام باید اصلاح شود

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس گفت: بخشی از متن برجام باید برای ارئه به مجامع بین‌المللی اصلاح شود تا منافع ملی را حفظ کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، روح‌الله عباسپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به لزوم تلاش بیش از پیش نمایندگان برای به دست آوردن یک برنامه جامع و […]

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس گفت: بخشی از متن برجام باید برای ارئه به مجامع بین‌المللی اصلاح شود تا منافع ملی را حفظ کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، روح‌الله عباسپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با اشاره به لزوم تلاش بیش از پیش نمایندگان برای به دست آوردن یک برنامه جامع و قابل ارائه به مجامع بین‌المللی که علاوه بر تأمین نیازهای مردم، موجب کاهش نگرانی‌های افراد دلسوز شود اظهار کرد: این اقدام یک احترام به مردم از سطوح مختلف جامعه است که باید از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرد.

عباسپور ادامه داد: متن برجام که از سوی کشورهای غربی مورد تأیید قرار گرفته نه تنها منافع جمهوری اسلامی ایران را مورد تهدید قرار داده بلکه بسیاری از دستاوردهایی که مد نظر مقام معظم رهبری و نیروهای خدمتگذار جامعه بوده را نیز برآورده نکرده است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بر رعایت خطوط قرمز و حفظ منافع ملی از سوی دیپلمات‌های ایران تأکید دارد، خاطرنشان کرد: بخشی از این امور در متن برجام رعایت نشده است که باید با تلاش نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اصلاح شود تا در صورت نهایی شدن، هنگام اجرای توافق با حاکمیت و استقلال کشور ما مغایرت نداشته باشد.

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: مقام معظم رهبری و بسیاری از مسئولان و قشرهای مختلف مردمی بر لزوم جلوگیری از ورود و سرکشی مرتب کشورهای غربی تأکید کردند اما تعدادی از مسئولان داخلی، برای چندمین بار از حضور بازرسان و مسئولان غربی برای بازدید از تأسیسات صلح‌آمیز هسته‌ای جلوگیری نکردند و لازم است در رفتار خود بازنگری کنند.

عباسپور ابراز کرد: افرادی که مقدمات حضور مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را در ایران برای چندمین بار هماهنگ و فراهم کردند این مطلب را عنوان داشته که این حضور، یک برنامه تشریفاتی بوده و با منافع ملی در مغایرت نیست.

وی یادآور شد: رفتار سیاسی کشورهای غربی و حامیان آن‌ها در سازمان‌های بین‌المللی نشان داده که این افراد برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را می‌کنند و با به دست آوردن اطلاعات از عرصه‌های نظامی یا فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای، ضربه‌های جبران ناپذیری وارد می‌کنند که توجه دلسوزی بیشتر مسئولان را نیاز دارد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: