تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۲:۲۷ کد مطلب 76239

جهان اسلام عزادار فاجعه منا؛ عربستان غرق درشادی

عربستان سعودی از روز اول مهر یعنی یک روز پیش از فاجعه منا، جشن‌های روز ملی سعودی را در داخل و خارج از کشور آغاز کرده‌ است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، امسال روز اول مهر ماه مصادف شد با هشتاد و سومین سالگرد اعلام تشکیل پادشاهی سعودی در بیابان‌های حجاز. اما فردای روز ملی سعودی‌ها […]

عربستان سعودی از روز اول مهر یعنی یک روز پیش از فاجعه منا، جشن‌های روز ملی سعودی را در داخل و خارج از کشور آغاز کرده‌ است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، امسال روز اول مهر ماه مصادف شد با هشتاد و سومین سالگرد اعلام تشکیل پادشاهی سعودی در بیابان‌های حجاز.

اما فردای روز ملی سعودی‌ها یعنی دو مهر ماه هم رخدادی دیگر اتفاق افتاد؛ رخدادی تلخ که مطمئناً تا سال‌ها در روز سالگرد آن، افراد بسیاری از آن یاد می‌کنند.

در فاجعه‌ای که در صحرای منا رخ داد، رقم نامعلومی حاجی بیت‌الله الحرام، به دلیل مدیریت ناصحیح سعودی‌ها و اقدامات عجیب در بستن راه‌ها و نرساندن آب به زائران در حال احتضار، جان باختند.

با این وجود اما، روند شادی‌ها در جشن بر تخت نشستن اولین پادشاه سرزمین سعودی متوقف نشد.

تصاویر موجود در شبکه‌های اجتماعی نشان‌دهنده برگزاری‌ جُنگ‌های مناسبتی در مراکز خرید و دیگر مراکز عمومی است.

جشن روز ملی عربستان تنها به این کشور محدود نبود و در سفارتخانه‌های سعودی در دیگر کشورها و همچنین دانشگاه‌ها و مراکز وابسته به ریاض در کشورهای دیگر نیز برگزار شد.

از جمله ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی هم نشان‌دهنده برگزاری مراسم جشن در محل سفارت عربستان در آمریکا است؛ مراسمی با حجاب خاص شاه‌دخت‌های خادمان حرمین‌الشریفین.

 

 

مراسم و جشن‌های روز ملی عربستان در حالی همچنان در جریان است که کشته شدن صدها نفر از زوار، بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله ایران را عزادار کرد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: