تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۴ کد مطلب 76255

نتانیاهو خواستار ادامه فشارها علیه ایران شد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات ضدایرانی خود از جامعه جهانی خواست تا پاهای ایران را روی آتش نگه دارد. به گزارش مشرق،  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با فاکس نیوز از جامعه جهانی خواست تا “پاهای ایران را روی آتش نگه دارد”. این مصاحبه یک روز پس از سخنرانی نتانیاهو […]

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اظهارات ضدایرانی خود از جامعه جهانی خواست تا پاهای ایران را روی آتش نگه دارد.

نتانیاهو خواستار ادامه فشارها علیه ایران شد

به گزارش مشرق،  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با فاکس نیوز از جامعه جهانی خواست تا “پاهای ایران را روی آتش نگه دارد”.

این مصاحبه یک روز پس از سخنرانی نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل انجام شده است. نتانیاهو در مصاحبه‌های متعدد خود با رسانه های خبری آمریکا بارها خواستار فشار بیشتر بر جمهوری اسلامی ایران شده است. نخست وزیر اسرائیل خواستار بازرسی های گسترده از ایران شده تا این اطمینان حاصل شود که ایران از توافق هسته‌ای که پیش از این حاصل شده، تبعیت می کند.

نتانیاهو در ادامه گفت: ما باید پاهای ایران را روی آتش نگه داریم، ما باید مطمئن شویم که ایران به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای عمل می کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: جامعه بین المللی باید نیروهایی را که علیه تجاوز ایران در منطقه فعالیت می کنند، تقویت نماید و با شبکه جهانی تروریسم این کشور مقابله کند. در پیشانی جبهه این کشورها اسرائیل قرار دارد.

وی ادعا کرد: تل آویو نمی تواند اقدامات تجاوزکارانه ایران علیه اسرائیل در لبنان و سوربه را تحمل کند و نه می تواند ارسال تسلیحات پیچیده به حزب الله از طریق حاک سوریه را تحمل نماید.

نتانیاهو اظهار داشت: من این مساله را بسیار شفاف اعلام کرده‌ام که سیاست ما چه خواهد بود و آن مقابله با این اقدامات ایران است. اگر مورد حمله واقع شویم، به طور متقابل حمله خواهیم کرد. کاری که در سوریه انجام داده‌ایم. این یک سیاست کاملا روشن است.

نخست وزیر اسرائیل در ادامه یادآور شد: بنابر این من به دنبال فرصتی هستم تا با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفتگو کنم و به تعهد جدی وی در قبال تقویت امنیت اسرائیل با توجه به روبرو شدن با چالش‌های جدید اشاره نمایم. ما باید با شبکه جهانی ترور ایران مقابله کنیم چرا که ایران تنها به دنبال تجاوز در منطقه نیست، بلکه شبکه های ترور خود را در ۵ قاره ایجاد کرده است.

نتانیاهو در مصاحبه با سی ان ان نیز ضمن تاکید بر روابط نزدیک بین آمریکا و اسرائیل، به روابط مسکو و تل آویو نیز اشاره کرد و گفت: من فکر می کنم ما روابط را تغییر داده‌ایم. و به طور کلی روابط اسرائیل و روسیه خوب است. ما نمی خواهیم به روزهایی بازگردیم که روسیه و اسرائیل در موقعیت دشمنی بودند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: