تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۴:۵۲ کد مطلب 76278

۲ فوریت طرح برجام رای نیاورد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی با بررسی ۲فوریتی برجام در صحن علنی مخالفت کردند که رئیس مجلس در موافقت با دوفوریت آن صحبت کرده بود. به گزارش پایگاه ۵۹۸، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی دوفوریت طرح «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی در اجرای برجام» در دستور کار مجلس […]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی با بررسی ۲فوریتی برجام در صحن علنی مخالفت کردند که رئیس مجلس در موافقت با دوفوریت آن صحبت کرده بود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، بررسی دوفوریت طرح «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی در اجرای برجام» در دستور کار مجلس قرار گرفت.

پس از دفاعیات لاریجانی از لزوم بررسی فوری این طرح و همچنین بندهای طرح، رای گیری بعمل آمد که در نتیجه آن نمایندگان با دوفوریت طرح مخالفت کردند.

نمایندگان با ۱۵۹ رای موافق، ۶۲ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۴۷ نماینده حاضر در مجلس با بررسی فوری طرح برجام در مجلس مخالفت کردند. تصویب دوفوریت نیازمند رای موافق دوسوم نمایندگان حاضر در مجلس بود.

در ادامه برای یک‌فوریت این طرح رای‌گیری شد.

نمایندگان با ۱۶۸ رای موافق، ۵۷ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۴۷ نماینده حاضر در مجلس با بررسی یک‌فوریتی طرح فوق موافقت کردند.

لاریجانی در پایان گفت: این طرح به کمیسیون ارجاع می‌شود تا هر چه سریعتر بررسی شده و به صحن علنی مجلس ارائه شود.

براساس آئین نامه داخلی مجلس طرح های فوریتی بودن نوبت در کمیسیون مربوطه بررسی شده و پس از ارائه به صحن نیز بدون نوبت در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: