تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۵:۲۱ کد مطلب 76295

کریمه به روسیه تعلق دارد

آنگلا مرکل در حاشیه نشست کشورهای گروه نورماندی برای اولین بار شبه جزیره کریمه را جزئی از خاک روسیه قلمداد کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای اولین بار شبه جزیره کریمه را به عنوان خاک روسیه به رسمیت شناخت. «الکسی پشکوف» رئیس کمیته امور خارجی روسیه در دوما این خبر را […]

آنگلا مرکل در حاشیه نشست کشورهای گروه نورماندی برای اولین بار شبه جزیره کریمه را جزئی از خاک روسیه قلمداد کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای اولین بار شبه جزیره کریمه را به عنوان خاک روسیه به رسمیت شناخت. «الکسی پشکوف» رئیس کمیته امور خارجی روسیه در دوما این خبر را در صفحه شخصی خود در شبکه توئیتر منتشر کرد.

پشکوف نوشت: بعد از نشست پاریس بین کشورهای گروه نورماندی، مرکل برای اولین بار گفت که کریمه به اوکراین تعلق ندارد و باید جزء خاک روسیه باقی بماند. سران کشورهای گروه نورماندی شامل فرانسه، آلمان، روسیه و اوکراین چند روز پیش در پاریس برای حل بحران اوکراین گردهمایی تشکیل داده بودند.

در این نشست طبق توافق سران این کشورها قرار شد در اولین مرحله از معاهده مینسک کشورهای درگیر در اوکراین سلاح های سبک و سنگین خود را از منطقه خارج کنند.

مرکل در این نشست اظهار امیدواری کرد با خروج سلاح ها از منطقه آرامش دوباره به منطقه بازگردد. وی همچنین از پیشرفت مذاکرات صلح در اوکراین و نتایج حاصل شده در نشست پاریس ابراز رضایت کرد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: