تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۶:۲۵ کد مطلب 76326

تونس به ائتلاف ضدداعش پیوست

نخست وزیر تونس از پیوستن کشورش به ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، الحبیب الصید، نخست وزیر تونس در کنفرانس مطبوعاتی گفت: پیوستن به ائتلاف ضد داعش می‌تواند به تونس برای دستیابی به تمامی اطلاعات درخصوص مبارزه با تروریسم کمک کند. کشورهایی هستند که داده‌های اطلاعاتی بیشتری نسبت به […]

نخست وزیر تونس از پیوستن کشورش به ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، الحبیب الصید، نخست وزیر تونس در کنفرانس مطبوعاتی گفت: پیوستن به ائتلاف ضد داعش می‌تواند به تونس برای دستیابی به تمامی اطلاعات درخصوص مبارزه با تروریسم کمک کند. کشورهایی هستند که داده‌های اطلاعاتی بیشتری نسبت به ما دارند و این می‌تواند به ما برای تحت تعقیب قرار دادن تروریست‌ها کمک کند.

اردن، عربستان، قطر، امارات و بحرین پیشتر به ائتلاف ضد داعش پیوسته بودند.

ائتلاف ضد داعش تابستان ۲۰۱۴ به رهبری آمریکا و با مشارکت ۵۰ کشور فعالیت خود را علیه داعش آغاز کرد. این ائتلاف تاکنون به دستاورد مهمی در جنگ علیه داعش دست نیافته است.

الصید درخصوص اینکه آیا تونس در عملیات نظامی علیه داعش شرکت خواهد کرد یا خیر، گفت: زمانی که از ما بخواهند در عملیات نظامی شرکت کنیم ما به ماده ۷۷ قانون اساسی تونس مراجعه می‌کنیم.

ماده ۷۷ قانون اساسی تونس به رئیس جمهور این کشور این اختیار را می‌دهد که با موافقت نخست وزیر و رئیس پارلمان به خارج نیرو اعزام کند.

تونس یکی از کشورهایی است که همواره از وجود تروریست‌ها رنج می‌برد و تاکنون عملیات‌های متعددی را علیه گروه‌های تروریستی انجام داده و تعداد زیادی از آن‌ها را بازداشت کرده است. به ویژه اینکه کشور تونس بیشترین آمار تروریست‌ها را به خود اختصاص داده است.

گروه تروریستی داعش اخیرا دو حمله خونبار را در ۱۸ مارس و ۲۶ ژوئن گذشته به شهرهای تونس انجام داد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: