تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۷:۱۳ کد مطلب 76345

قیمت شیر خام ۱۳۰۰ تومان می‌شود

قائم‌مقام معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی از جلسه مشترک اتحادیه دامداران و صنایع لبنی در تعیین قیمت شیر خام خبر داد و گفت: دامداران از سر ناچاری رضایت دادند هر کیلو شیر خام را ۱۰درصد کمتر از قیمت مصوب ۱۴۴۰ تومانی ستاد تنظیم بازار بفروشند. به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه ۵۹۸، محمدرضا ملاصالحی با […]

قائم‌مقام معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی از جلسه مشترک اتحادیه دامداران و صنایع لبنی در تعیین قیمت شیر خام خبر داد و گفت: دامداران از سر ناچاری رضایت دادند هر کیلو شیر خام را ۱۰درصد کمتر از قیمت مصوب ۱۴۴۰ تومانی ستاد تنظیم بازار بفروشند.

به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه ۵۹۸، محمدرضا ملاصالحی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار در تیر ماه سال گذشته قیمت خرید هر کیلو شیر خام را با چربی ۳،۵ درصد ۱۴۴۰ تومان مصوب کرد، افزود: از سال گذشته تاکنون کارخانجات لبنی از خرید شیر خام با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار سر باز زدند، به همین علت وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور حمایت از دامداران طرح خرید حمایتی شیر را اجرا کرد.

وی گفت: از آنجا که دامداران شیر خام را عملاً با قیمتی کمتر از قیمت تمام‌شده به کارخانجات لبنی می‌فروشند و از این بابت ضرر و زیان قابل توجهی به آنها وارد می‌شود تداوم این شرایط تعطیلی دامداری‌ها را به‌همراه خواهد داشت بنا بر این اتحادیه دامداران در جلسه مشترک با اتحادیه صنایع لبنی پیشنهاد کرد شیر خام را با قیمتی کمتر از قیمت مصوب دولت ستاد تنظیم بازار بفروشند.

قائم مقام معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: هم اکنون کارخانجات لبنی هر کیلو شیر خام را به‌طور میانگین با قیمت هزار تا ۱۲۵۰ تومان می‌خرند.

ملاصالحی گفت: دامداران از سر ناچاری رضایت دادند هر کیلو شیر خام را ۱۰ درصد کمتر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ــ یعنی ۱۴۴۰ تومان ــ به صاحبان صنایع لبنی بفروشند.

وی تصریح کرد: با وجود افزایش قیمت‌ها و هزینه‌های تمام‌شده تولید دامداران حاضرند هر کیلو شیر خام را ۱۰ درصد کمتر از قیمت سال گذشته بفروشند اما صنایع لبنی هنوز آمادگی خود را برای پذیرش این پیشنهاد اعلام نکردند.

قائم مقام معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: سال گذشته کارخانجات لبنی مجوز ۱۵درصدی افزایش قیمت فرآورده‌ها را دریافت کردند که باید بخشی از آن به خرید شیر خام اختصاص می‌یافت اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه قیمت خرید نیز کاهش چشمگیری یافت.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: