تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۴:۲۳ کد مطلب 76356

پیش بینی امام جمعه مشهد از نفوذ سیاسی احمدی نژاد در بین مردم

علم الهدی با اخطار به اینکه امکان دارد نفوذ سیاسی احمدی نژاد در میان مردم باقی بماند گفت: اگر درعین حال خدمات دولت فعلی نیز برای مردم ملموس نباشد و این خدمات نتواند نظر مردم را به خود جلب کند، طبیعی است که نفوذ احمدی‌نژاد زنده می‌ماند و اثر خود را می‌گذارد.

به گزارش میدان ۷۲، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد مقدس در بخشی از مصاحبه خود با تسنیم اظهار داشته: آقای احمدی‌نژاد خیلی قابل ارزیابی نیست، ایشان فردی است که سیاست را معاینه کرده و حرکات دولت دهم هم ثابت کرد که وی بیش از اینکه «فرد دینی» باشد، «فرد سیاسی» است و حال و هوای سیاست را زیر و زبر می‌کند، بنابراین براساس تحلیل‌ها نسبت به آینده سیاست، باید دید که ورود خواهد داشت یا خیر.

به هرحال باید گفت که ممکن است هنوز آقای احمدی‌نژاد نفوذی میان بخشی از مردم داشته باشد. بالاخره وی به‌عنوان رئیس‌جمهور در دولت نهم و دهم خدماتی داشته که این خدمات برای مردم ملموس بوده و اثرگذاری خود را داشته است اما در دولت دهم به‌خاطر زاویه‌ای که با ولایت پیدا کرد و برنامه قدرت‌محوری که به ایشان دست داد و یک‌مرتبه همه مسائل را در شعاع قدرت خود دید، خیلی از مشکلات را به‌وجود آورد. این موضوع حداقل در دید نخبگان نسبت به ایشان تردید جدی ایجاد کرد.

اگر این تردید جدی در جامعه گسترش پیدا کند، طبیعی است که نمی‌تواند به‌عنوان مؤلفه سیاسی در کشور مؤثر باشد و به قدرت برسد، اما اگر درعین حال خدمات دولت فعلی نیز برای مردم ملموس نباشد و این خدمات نتواند نظر مردم را به خود جلب کند، طبیعی است که نفوذ احمدی‌نژاد زنده می‌ماند و اثر خود را می‌گذارد.

دولت فعلی تا به امروز ممکن است خدمات زیاد و فعالیت‌های مثبتی داشته باشد، اما آنچه مسلم است، این بوده که فعالیت‌ها و این عملکرد به‌جز در مسئله طرح تحول سلامت، در زندگی مردم ملموس نبوده است، مردم هم چیزی را قبول دارند که در زندگی‌شان ملموس باشد.

اینکه آمار داده و سخنرانی کنیم و شعار دهیم، در زندگی مردم تأثیر نمی‌گذارد. اما دولت های نهم و دهم خدماتی داشتند که مردم در زندگی خود لمس کردند حال اگر دولت فعلی خدماتی نداشته باشد و احساس مردم در داخل زندگی‌شان نسبت به خدمات دولت طوری نباشد که گذشته را فراموش کنند، طبیعی است که نفوذ سیاسی احمدی‌نژاد هم باقی خواهد ماند.

 1. هویارم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  احمدی نژادتموم شده.خودش هم میدونه .نمیاد.اگرهم بیاد شاید ۲درصدرای داشته باشه.فقط باید هوشیار باشیم تا فرصت وهوس اومدن از او گرفته بشه.

 2. صدای عدالت :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  پروردگار به حق خوبان درگهت چهره حقیقی ایشان را در زمینه سیاسی عیان تر کن . اینگونه اظهارنظرها از عالم دینی بعید است انشاءالله که منافع حزی یا جناح خاصی مد نظر ایشان نباشه هو العلیم

 3. مهدی ر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  درود بر احمدی نژاد

  خدمات وی زبان زد عام و خاص است.

 4. عبداله :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  شما ازکجا به این نکته پی برده اید که آقای احمدی نژاد با ولایت زاویه پیدا کرده شماقبلا نیز گفته بودید احمدی نژاد مر د وتمام شد رفت نکند کارشناسی زاویه ای شما مثل کار شناسی مرده شناسی شما باشد.

 5. حسین حیدریان اردکانی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام علیکم
  کاش رویکرد سایت شما بی حرمتی به منتقدین احمدی نژاد نبود. بارها از عملکرد دکتر سؤال پرسیدم که جواب ندادید.
  الان هم حضرت آیت الله علم الهدی فرمایشی داشته اند که ظاهرا به مذاق شما خوش نیامده. انصافا تصویر دیگری از ایشان نداشتید یا باز هم…

 6. عبدالله :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  کدام نخبه اقای علم الهدی شما یک روز انگونه ازایشان تعریف کردی امروزاینگونه صحبت میکنی نخبه گان از نظرملت امثال احمدی روشن است وخود احمدی نژاد نه انانیکه هروزیک جور صحبت میکنند راستی این نخبه گان در فتنه ۸۸ چگونه امتخان دادند زعیم ومولای ما حضرت امام خامنه ائی فرمودند نکات مثبت دولت یعنی دولت قبل بیشترازنکات منفی ان است کدام خدمات رادولت فعلی انجام داده ان ازوعده حل مشکلات در۱۰۰ روز انهم ازتابوشکنی قبح مذکره با امریکا دست دادن ذلیلانه ظریف بااوباما اقایان مردمراچه فرض کرده اند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: