تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۱۷:۳۵ کد مطلب 76398

فعالیت بیش از ۶۰ هزار خیر سلامت در کشور

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشورگفت: بیش از ۶۰ هزار خیر سلامت در کشور فعال هستند.

به گزارش میدان۷۲، سید رضا نیری که امروز در آستانه برگزاری همایش ملی خیران سلامت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد سخن می گفت افزود: با اقدامات این مجمع و با هماهنگی با وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی برای جلوگیری از موازی کاری درمدت شش سال گذشته بیش از سه هزار و ۲۰۰ مرکز درمانی، بیمارستان، درمانگاه و خانه بهداشت در کشور ساخته شده است.

اوگفت: در این مدت خیران سلامت ۳۵ هزار میلیارد ریال به حوزه سلامت کشور کمک کرده اند.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور افزود: هم اکنون بیش از ۲۰۰ شعبه مجمع خیران سلامت با هدف کمک به ارتقای سلامت مردم و جبران کمبودهای بهداشت و درمان در استان ها و شهرهای مختلف کشور ایجاد شده است.

رییس مجمع سلامت خیرین خراسان رضوی نیز در سخنانی گفت: این مجمع از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون افزون بر مشهد در ۹ شهرستان استان شامل قوچان، کاشمر، فریمان، خلیل آباد، باخرز، خواف، مه ولات، بردسکن و تربت جام دایر شده است.

مرتضی احتشام فر مقدار کمک های خیرین سلامت خراسان رضوی در سه سال گذشته را ۷۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۱۷۰ میلیارد ریال از این مبلغ به ساخت بیمارستان ها و مراکز درمانی تعلق گرفته است.

او تعداد خیران سلامت در خراسان رضوی را پنج هزار نفر اعلام کرد.

همایش ملی خیران سلامت کشور روزهای ۱۴ و ۱۵ مهر به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گفته دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور این همایش با حضور ۴۰۰ نفر از خیران حوزه سلامت کشور و با حضور میهمانان ویژه از جمله وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و افزون بر ۳۰ نماینده مجلس شامل اعضای کمیسیون بهداشت و درمان و کمیسیون اجتماعی مجلس شورای برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: