تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۲۱:۵۶ کد مطلب 76410

اولاند: نباید گذاشت سوریه تجزیه شود

رئیس‌جمهور فرانسه امروز طی اظهاراتی بار دیگر با انتقاد از نحوه عملیات روسیه در سوریه، نسبت به خطر تجزیه این کشور هشدار داد. به گزارش مشرق، رئیس‌جمهور فرانسه امروز یکشنبه نسبت به خطر تجزیه سوریه هشدار داد. به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه امروز با هشدار نسبت به خطر تجزیه سوریه اعلام […]

رئیس‌جمهور فرانسه امروز طی اظهاراتی بار دیگر با انتقاد از نحوه عملیات روسیه در سوریه، نسبت به خطر تجزیه این کشور هشدار داد.

به گزارش مشرق، رئیس‌جمهور فرانسه امروز یکشنبه نسبت به خطر تجزیه سوریه هشدار داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه امروز با هشدار نسبت به خطر تجزیه سوریه اعلام کرد: «تجزیه سوریه ممکن است منجر به شعله‌ور شدن آتش میان شیعه و سنی در منطقه شود.»

وی در گفت‌وگو با مجله Vox Pop با اشاره به عملیات روسیه علیه مواضع داعش در سوریه بار دیگر از «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه خواست حمله به این گروه تروریستی را در اولویت قرار دهد.

رئیس‌جمهور فرانسه در ادامه گفت: «انچه حائز اهمیت است جلوگیری از تجزیه سوریه به ویژه انجام مبارزه مذهبی میان شیعه تحت حمایت ایران و روسیه و سنی تحت حمایت کشورهای حاشیه خلیج [فارس] است. ما به خوبی شاهد عواقب آن هستیم: این یک جنگ خواهد بود که نه تنها در مقیاس جنگ سوریه نیست بلکه جنگی در مقیاس تمام منطقه است.»

اولاند همچنین افزود: «ما باید داعش را دشمن بدانیم و به این دلیل است که به آن حمله می‌کنیم و به همین دلیل است که ما از روس‌ها نیز می‌خواهیم که چنین رویکرد و نگرشی داشته باشند. البته در مورد روسیه باید بگویم که متأسفانه ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور هم‌اینک متحد ما نیست بلکه متحد بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه است و این دو با هم کاملا متفاوتند. در مورد حملات روسیه در سوریه نیز باید بگویم که این حملات در وهله نخست داعش را هدف قرار نداده‌اند و این چیزیست که من روز جمعه گذشته نیز در مورد آن به پوتین تذکر دادم.»

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: