تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ - ۲۳:۵۶ کد مطلب 76425

تحریم نمایشگاه فرانکفورت توسط ایران

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از احتمال عدم شرکت ایران در نمایشگاه امسال کتاب فرانکفورت خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی سلمان رشدی در نشست خبری نمایشگاه کتاب فرانکفورت را حرکتی غیرفرهنگی دانست […]

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از احتمال عدم شرکت ایران در نمایشگاه امسال کتاب فرانکفورت خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، سیدعباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی سلمان رشدی در نشست خبری نمایشگاه کتاب فرانکفورت را حرکتی غیرفرهنگی دانست و نسبت به آن اعتراض کرد.

صالحی تاکید کرد: اساساً این حرکت را که توسط نمایشگاه کتاب فرانکفورت برنامه‌ریزی شده است و از جملۀ خط قرمزهای نظام جمهوری اسلامی ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شمار می‌رود، حرکتی غیرفرهنگی می‌دانم.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: فتوای امام خمینی رحمه الله علیه در این موضوع نگاهی دینی است و هیچ گاه کمرنگ نخواهد شد.

صالحی ضمن بیان اعتراض خود به این اقدام سیاسی و غیرفرهنگی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت که از جمله فعالیت‌های فرهنگی در جهان محسوب می‌شود، افزود: از مدیران این نمایشگاه می‌خواهیم در مورد لغو این برنامه اقدام کنند.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در عین حال ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال بررسی در خصوص عدم شرکت ایران در این نمایشگاه هستیم.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: