تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۰۰:۰۵ کد مطلب 76426

کودتا علیه کمیسیون ویژه برجام شروع شد

پس از اتشار گزارش نهایی کمیسیون ویژه برجام در مجلس، پنج نفر از اعضای این کمیسیون ضمن تشکیک در ماهیت اعضای کمیسیون برجام، گزارش مذکور را یک سویه و به مخالفت با آن پرداختند. به گزارش سرویس سیاسی پایگاه ۵۹۸، پس از اتشار گزارش نهایی کمیسیون ویژه برجام در مجلس، پنج نفر از اعضای این […]

پس از اتشار گزارش نهایی کمیسیون ویژه برجام در مجلس، پنج نفر از اعضای این کمیسیون ضمن تشکیک در ماهیت اعضای کمیسیون برجام، گزارش مذکور را یک سویه و به مخالفت با آن پرداختند.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه ۵۹۸، پس از اتشار گزارش نهایی کمیسیون ویژه برجام در مجلس، پنج نفر از اعضای این کمیسیون ضمن تشکیک در ماهیت اعضای کمیسیون برجام، گزارش مذکور را یک سویه و به مخالفت با آن پرداختند.

این بیانیه به امضای مسعود پزشکیان عباسعلی، منصوری آرانی،‌ علاء الدین بروجردی، منصور حقیقت‌پور و غلامرضا تاجگردون رسیده است.

متن بیانیه به شرح زیر است:

ملت شریف ایران

امروز گزارش بررسی برجام توسط کمیسیون ویژه در صحن علنی مجلس قرائت گردید. وظیفه خود می دانیم در جهت تنویر افکار عمومی و بیان واقعیت های موجود نکاتی چند که طرح آن ضرورت دارد به استحضار رسانده شود.

شاکله اعضای کمیسیون که براساس توافق نسبی فراکسیون های سیاسی مجلس شکل گرفت از ابتدا بیانگر ورود جریان یکسویه در شکل گیری، تنظیم گزارشات و مدعوین بود به نوعی که بنا بر اصرار و اعمال رئیس محترم کمیسیون به شکل پدیده جدیدی که دون شأن مجلس بود گزارشات و نهایتا متن نهایی به اذعان رئیس محترم کمیسیون خارج از مجلس تدوین گردید.

حسب مصوبه کمیسیون مقرر گردید کمیسیون گزارشات کمیته های پنج گانه تخصصی را استماع، بحث و نقطه نظرات اعضا را اعمال نماید.

علیرغم طرح گزارشات کمیته ها که نسخه ای از آن موجود است روایت نهایی تنظیم شده توسط ریاست محترم کمیسیون که در جلسه نهایی تقدیم صحن کمیسیون گردید خلاف جریان قبلی بوده و تنظیم شده براساس گفتمانی بود که از ابتدا مخالف برجام بودند.

متأسفانه به دلیل سوگیری حاکم بر کمیسیون به تذکرات دلسوزانه اعضا توجه نشد و گزارش یکسونگر که خارج از کمیسیون تدوین شده بود به رأی اعضای حاضر در کمیسیون (۳ نفر از اعضا به دلیل اعتراض جلسه را ترک کرده بودند) گذاشته شد که نهایت با رأی ۶ نفر مثبت و ۴ نفر منفی به تصویب رسید.

ما امضاکنندگان زیر اعتقاد داریم بیانیه قرائت شده منطبق بر منافع ملت نبوده وآثار بسیار مثبت برجام که می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات جاری کشور باشد نادیده گرفته شده است. در جهت بیان واقعیت های برجام ضمن رد گزارش ارائه شده به پیوست گزارش آثار مثبت یا دستیافت های برجام را تقدیم ملت شریف ایران می نماییم و از عموم سیاسیون و ملت ایران درخواست نماییم حسب فرمایش مقام معظم رهبری که برجام بایستی عامل وحدت جامعه گردد، عمل نمایند.

علاءالدین بروجردی، منصور حقیقت پور، غلامرضا تاجگردون، مسعود پزشکیان و عباسعلی منصوری آرانی

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: