تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۰۷:۲۱ کد مطلب 76460

مصر درباره ادامه تجاوزگری صهیونیست‌ها هشدار داد

مصر درباره خطرهای ناشی از ادامه تشدید خشونت ها در قدس اشغالی و کرانه باختری و نیز ادامه تجاوزگری شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست هشدار داد. به گزارش مشرق و به نقل از پایگاه خبری المصری الیوم، وزارت امور خارجه مصر روز یکشنبه در بیانیه ای هشدار داد که ادامه وضع موجود در قدس و […]

مصر درباره خطرهای ناشی از ادامه تشدید خشونت ها در قدس اشغالی و کرانه باختری و نیز ادامه تجاوزگری شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست هشدار داد.

به گزارش مشرق و به نقل از پایگاه خبری المصری الیوم، وزارت امور خارجه مصر روز یکشنبه در بیانیه ای هشدار داد که ادامه وضع موجود در قدس و کرانه باختری بر ضد مردم فلسطین، باعث وخامت اوضاع و خارج شدن آن از کنترل می شود.
در بیانیه وزارت امور خارجه مصر آمده است که سیاست مجازات گروهی، آتش زدن خانه های فلسطینیان، منطقه بسته اعلام کردن شهرها و محدود کردن فلسطینیان در اجرای مراسم دینی و مذهبی شان، باعث تشدید خفقان می شود و تاثیر خطرناک و بسیار بدی بر تلاش های صورت گرفته برای احیای روند صلح خواهد داشت.
کرانه باختری و قدس اشغالی از چند هفته پیش شاهد تشدید تنش ها و درگیری ها میان نظامیان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان است.
در همین راستا جمعیت هلال احمر فلسطین بعد از تشدید تنش ها در نتیجه حملات شهرک نشینان و نظامیان صهیونیست به فلسطینیان، در تمام پایگاه های خود در قدس اشغالی و کرانه باختری حالت فوق العاده اعلام کرد.
همچنین جمعیت هلال احمر فلسطین از زخمی شدن ۷۷ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس شرقی خبر داد.
رژیم صهیونیستی تلاش دارد از طریق تشدید تنش ها در مناطق کرانه باختری طرح خود در زمینه تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی میان صهیونیست و نمازگزاران فلسطینی را اجرایی کنند، اقدامی که صاحب نظران جهان اسلام و گروه های مختلف مقاومت فلسطین در مورد آن هشدار داده اند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: