تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۷ کد مطلب 76475

تظاهرات ده‌ها هزار نفری مردم انگلیس در مخالفت با سیاست‌های دولت کامرون + فیلم

منابع خبری از تظاهرات گسترده مردم شهر منچستر انگلیس علیه سیاست‌های دولت کامرون نخست وزیر این کشور منجمله طرح احتمالی بمباران سوریه خبر دادند. به گزارش مشرق، روز یکشنبه عده زیادی در منچستر اقدام به برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز علیه حزب محافظه کار این کشور کردند. به نوشته شبکه خبری راشا تودی این تظاهرات در […]

منابع خبری از تظاهرات گسترده مردم شهر منچستر انگلیس علیه سیاست‌های دولت کامرون نخست وزیر این کشور منجمله طرح احتمالی بمباران سوریه خبر دادند.

به گزارش مشرق، روز یکشنبه عده زیادی در منچستر اقدام به برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز علیه حزب محافظه کار این کشور کردند.

به نوشته شبکه خبری راشا تودی این تظاهرات در حالی شکل گرفته است که حزب محافظه کارانگلیس نیز خود را آماده برگزاری جلسه‌ای می‌نماید. حاضرین در این تظاهرات به موارد متعددی چون اقدامات ریاضتی دولت و نیز بمباران سوریه معترض هستند.

خبرنگار شبکه خبری راشاتودی در گزارش خود از مرکز شهر منچستر گفت که معترضین در مصاحبه‌هایی تاکید کردند به دنبال انتخاب «جرمی کوربین» به عنوان رهبر حزب کارگر جان تازه‌ای گرفته‌اند.

یکی از معترضین در این زمینه گفت: «ما این‌جا گرد هم آمده‌ایم تا خدمات عمومی لازم برای کشور  چون خدمات پرستاران، پزشک‌ها ، رفته‌گران و قوانین پارک خودروها را  خواستار باشیم. همه کارگران بخش عمومی امروز این جا جمع شده‌اند تا به حزب محافظه کار بگویند ریاضت‌های اقتصادی شما کارایی ندارد. راه و روش جدید و سیاست‌های معقولی وجود دارد و آن ها همانی هستند که جرمی کوربین مروج آن می‌باشد و به همین خاطر است که ما اینجا حاضر هستیم.»

«جان رییز» از دیگر معترضین عضو گروه «استاپ وار» ( ازگروه‌های فعال ضد جنگ انگلیس) ضمن انتقاد از سیاست‌های ریاضتی حزب محافظه کار (توری) و به ستوه آمدن از سیاست‌های جنگی حزب محافظه کار گفت: «می‌دانیم که آن‌ها در پاییز طرحی را برای رای گیری پیرامون بمباران سوریه مطرح می‌کنند و ما فکر می‌کنیم که این اقدام فاجعه بار خواهد بود.»

بر اساس برآوردهای مرکز ملی اتحادیه‌های کارگری (TUC) هشتاد هزار نفر معترض به حزب محافظه کار انگلیس در مرکز شهر منچستر و محل برگزاری نشست این حزب محافظه کار شرکت خواهند کرد. هر چند که گفته می‌شود پلیس نیز قرار است با حضور انبوه و استفاده از موانع فلزی معترضین را از تجمع در مرکز منچستر و «میدلند هتل» (محل برگزاری نشست حزب محافظه کار) متفرق نماید.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: