تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۰۹:۵۷ کد مطلب 76478

غرب سامرا از لوث وجود داعش پاک شد

گردان های صلح وابسته به جریان صدر عراق اعلام کرد طی یک عملیات بی سابقه، منطقه “لاین” در غرب سامرا را از وجود عناصر گروهک تروریستی داعش پاکسازی کردند. به گزارش مشرق، صفاء التمیمی از فرماندهان گردان های صلح امروز یکشنبه در گفتگو با سایت عراقی “السومریه نیوز” گفت: نیروهای گردان های صلح، توانستند منطقه […]

گردان های صلح وابسته به جریان صدر عراق اعلام کرد طی یک عملیات بی سابقه، منطقه “لاین” در غرب سامرا را از وجود عناصر گروهک تروریستی داعش پاکسازی کردند.

به گزارش مشرق، صفاء التمیمی از فرماندهان گردان های صلح امروز یکشنبه در گفتگو با سایت عراقی “السومریه نیوز” گفت: نیروهای گردان های صلح، توانستند منطقه لاین واقع درغرب سامرا به طول ۶۲ کیلومتر را از وجود عناصر گروهک تروریستی داعش پاکسازی کنند.

التمیمی افزود: دراین عملیات نیروهای عراقی توانستند بیش از ۳۰ ترورریست مسلح داعش را به هلاکت برسانند.
یادآورمی شود نیروهای عراقی در ماه خرداد گذشته پرچم عراق را بر فراز منطقه “لاین” واقع در غرب شهر سامرا برافراشته بودند.
منطقه لاین در غرب شهر سامرا از نظر جغرافیایی در مجاورت بیابان های الانبار در نزدیکی مرز استان صلاح الدین قرار دارد و از مدت ها پیش شاهد عملیات نظامی گسترده ای با هدف پاکسازی این منطقه از لوث وجود عناصر گروهک تروریستی داعش است. داعش از وضعیت این منطقه برای حمله به خودروهای نظامی و شهرهای دیگر استفاده می کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: