تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۱۰:۲۴ کد مطلب 76514

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

از عملکرد آخوندی رضایت نداریم/ شاهد عدم پیگیری مسکن مهر در دولت یازدهم هستیم

طرح مسکن مهر در دولت قبل با پیشرفت۷۰ درصدی مواجه شد و در زمان دوساله دولت روحانی اگر هر ماه یک درصد هم پیشرفت می کرد تا کنون باید این طرح به اتمام می رسید، اما در حال حاضر شاهد عدم پیگیری وزارت راه و شهرسازی در این موضوع هستیم.

به گزارش میدان ۷۲، علیرضا خسروی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات ربیعی در خصوص اتخاذ بودجه از محل هدفمندی یارانه ها برای طرح مسکن اجتماعی، گفت: هدفمندی یارانه ها سالانه با ۱۶-۱۷ میلیارد کمبود بودجه مواجه است و با این تفاسیر این طرح منتفی به نظر می رسد. طرحی که منبع مالی اش با کمبود بودجه مواجه است، به مرحله اجرا نمی رسد.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با بیان عدم مشخص بودن تامین مالی طرح مسکن اجتماعی، خاطر نشان کرد: ما از طرفی دنبال حذف یک سری افراد از طرح هدفمندی یارانه ها هستیم و از طرفی می خواهیم بودجه این طرح را صرف مسکن اجتماعی کنیم. این چه طور در کنار هم قرار می گیرد؟ با این تفاسیر، این یک منبع سست و لرزان است و نمی تواند بودجه مورد نظر را تامین کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در خصوص طرح مسکن اجتماعی، اذعان داشت: طرح مسکن اجتماعی از کشورهایی که بعد از جنگ با مهاجرینی روبه رو بودند، الگو برداری شده است. در این طرح این کشور ها از یک سری نیروهای ترکیبی استفاده می شد که بعد ها با مشکلات عدیده ای مواجه شد.

وی افزود: در مصر نظیر این طرح سبب شد تا مردم گورهای دسته جمعی را به جای مسکن های این چنینی ترجیح بدهند و در آنجا ها ساکن شوند. طرح مسکن اجتماعی مغایرت کلی با فرهنگ ، مذهب و معیشت کشور ما دارد.

خسروی با اشاره به عدم پیگیری طرح مسکن مهر در دوران تصدی آخوندی، اذعان داشت: طرح مسکن مهر در دولت قبل با پیشرفت۷۰ درصدی مواجه شد و در زمان دوساله دولت روحانی اگر هر ماه یک درصد هم پیشرفت می کرد تا کنون باید این طرح به اتمام می رسید، اما در حال حاضر شاهد عدم پیگیری وزارت راه و شهرسازی در این موضوع هستیم.

نماینده مردم سمنان در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد آخوندی در وزارت راه و شهرسازی رضایت دارید؟ گفت: آخوندی در زمان تصدی اش بر وزارت راه و شهرسازی عملکرد خوبی نداشته و رضایت ما را نتوانسته جلب کند.

تهران پرس

  1. دوستدار احمدی نژاد :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    به نظر من آخوندی در حد وزیر نیست باید کاردان در یکی از شهرستانهای لب مرز کار کنه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: