تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۱۴:۵۰ کد مطلب 76534

نامه ۴ وزیر باید محرمانه می‌بود؛روحانی وضع اضطراری اعلام کند

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید وضع اضطرار اقتصادی اعلام کند، گفت: ۴ وزیر کابینه دولت با ارسال این نامه در واقع وضعیت بحرانی اقتصاد کشور را با رئیس جمهور گزارش دادند. به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه ۵۹۸، اسدالله عسگر اولادی  با اشاره به اینکه نامه مشترک ۴ […]

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید وضع اضطرار اقتصادی اعلام کند، گفت: ۴ وزیر کابینه دولت با ارسال این نامه در واقع وضعیت بحرانی اقتصاد کشور را با رئیس جمهور گزارش دادند.

به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه ۵۹۸، اسدالله عسگر اولادی  با اشاره به اینکه نامه مشترک ۴ وزیر به رئیس جمهور درباره وضعیت اقتصادی کشور نوعی درددل بود، اظهار داشت:  به اعتقاد بنده اگرمسئله رکود برطرف نشود اقتصاد کشور زمستان سختی را خواهد داشت حتی برخی از صنایع به مرز ورشکستگی خواهند رفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط ۴۰ درصد صنایع کشور فعال هستند، افزود: امروز تولید در شرایط بدی قرار داد و در بخش خودرو عدم خریدار باعث شده تا انبارهای کارخانجات پر از محصول باشد و این موضوع برای صنعت خودرو اصلا مناسب نیست.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: اینگونه که نمی‌توان تورم را کاهش داد؛ نباید فقط صورت مسئله را پاک کنیم. در شرایطی که خریداری در بازار وجود ندارد خوب کاهش نرخ تورم طبیعی است این را نمی توان یک موفقیت دانست.

عسگراولادی با اعلام اینکه ۴ وزیر کابینه دولت با ارسال این نامه وضعیت بحرانی اقتصاد کشور را با رئیس جمهور گزارش دادند، تصریح کرد: به اعتقاد بنده اگر این نامه به صورت محرمانه به رئیس جمهور ارسال می‌شد زیبایی بیشتری داشت.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید وضع اضطرار اقتصادی اعلام کند، گفت: باید بانک مرکزی سیاست انبساط تزریق نقدینگی را انجام و به تولیدکنندگان کمک کند.

عسگراولادی اضافه کرد: در حال حاضر مشکلات نقدینگی صادارت محصولات را هم با مشکل روبه رو ساخته است زیرا صادرکننده پولی برای خرج کردن ندارد و در کنار آن نقل و انتقال پول هم همچنان با موانعی مواجه است.

 این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ، گفت: به نظر می‌رسد ظرف امروز یا فردا یک تیم اقتصادی برای حل مشکلات اقتصادی کشور تشکیل خواهد شد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: