تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۱۵:۰۰ کد مطلب 76537

بازدید نوبخت از سایپا به تعویق افتاد

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از شرکت سایپا به هفته آینده موکول شود. به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه ۵۹۸، صنعت خودرو چند سالی است که با مشکلات متعددی روبه رو است البته نارضایتی مردم در کیفیت  و قیمت محصولات هم باعث شده تا خرید و فروش خودرو در سطح بازار کاهش پیدا کند. […]

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از شرکت سایپا به هفته آینده موکول شود.

به گزارش سرویس اقتصادی پایگاه ۵۹۸، صنعت خودرو چند سالی است که با مشکلات متعددی روبه رو است البته نارضایتی مردم در کیفیت  و قیمت محصولات هم باعث شده تا خرید و فروش خودرو در سطح بازار کاهش پیدا کند. به همین منظور مسئولین کشور هم بر آن شده اند تا با اتخاذ تصمیم هایی وضعیت این صنعت را بهبود بخشند.

برای تحقق این موضوع و بررسی وضعیت صنعت خودرو رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هفته گذشته سری به بزرگترین شرکت خودروسازی کشور زد و از نزدیک با خطوط تولید آن آشنا شد. البته نوبخت در جریان بازدید خود از ایران خودرو خبری‌های خوشی هم برای خودروسازان و سایر تولیدکنندگان کشور برای تأمین نقدینگی داد. بنا برگفته نوبخت دولت تا پایان امسال حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به بخش تولید کشور از جمله خودروسازان پرداخت  می کند. همچنین امسال ۲۰ درصد  تسهیلات بانکی ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی برای خرید محصولات داخلی اختصاص خواهد یافت.

براساس برنامه ریزی‌ها این هفته نیز قرار بود نوبخت سری به سایپا دومین شرکت خودروسازی کشور بزند و با مسئولان این شرکت هم جلسه ای را برای رفع مشکلات خودروسازان برگزار کند اما گویا برنامه های مختلف باعث شده تا بازدید نوبخت از این شرکت به هفته آینده موکول شود.

حال باید دید نوبخت در بازدید از این شرکت چه خبرهای خوشی برای صنعت خودروسازی دارد، صنعتی که بنا به اذعان نعمت زاده در نامه به  رئیس جمهور، صورت‌های مالی زیان انباشته معادل ۴۲۰۰ میلیارد تومانی دارد و به دلیل بحران نقدینگی، در معرض توقف است و موجودی انبار محصول خودروسازان به متجاوز از ۱۰۰٫۰۰۰ خودرو کف کارخانه رسیده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: