تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۱۶:۲۱ کد مطلب 76558

صدور ۳ هزار سند مالکیت روستایی در کرمانشاه

به گزارش پایگاه ۵۹۸، بابک عاطفی امروز در کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۱۲۷ هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد، اظهار کرد: ۷۸ هزار این واحدها دارای سند هستند. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه گفت: در سال ۹۳ بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ جلد سند در روستاها و شهرهای زیر […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، بابک عاطفی امروز در کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۱۲۷ هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد، اظهار کرد: ۷۸ هزار این واحدها دارای سند هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه گفت: در سال ۹۳ بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ جلد سند در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری صدور ۳ هزار سند در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار خانوار در دست اقدام است، بیان داشت: در حال حاضر ۵۹ درصد واحدهای روستایی دارای سند هستند.

عاطفی دلیل عدم صدور سند برای مابقی روستاها را مشکلاتی از جمله قرار گرفتن در حریم راه‌ها، میراث فرهنگی، اوقافی بودن برخی از آن زمین‌ها و عدم استقبال اهالی روستا عنوان کرد.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰۰ روستا در محدوده شهرستان کرمانشاه وجود دارد، افزود: از این تعداد ۴۶۴ روستای بالای ۲۰ خانوار برای رسیدگی در برنامه‌های بنیاد مسکن استان گنجانده شده است.

به گفته وی، در سال‌های گذشته توجهی به روستاهای این منطقه نشده است اما طی سه سال اخیر اقدامات مطلوبی برای رسیدگی به این روستاها انجام شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به محدودیت اعتبارات، ادامه داد: هشت درصد اعتبارات عمرانی کرمانشاه به اجرای طرح هادی در روستاها اختصاص داده می‌شود.

عاطفی با اشاره به اجرای مطلوب طرح هادی در بخش سرفیروزآباد، گفت: اعتبارات بسیاری برای اجرای طرح هادی در این بخش صرف شد و طی چهار سال اخیر وضعیت اجرای طرح هادی در بخش مذکور بهبود پیدا کرده است.

این مسئول با بیان اینکه طرح هادی بیشتر در روستاهای شهرستان کرمانشاه اجرا شده است، افزود: طی سال گذشته طرح هادی در ۱۳۴ روستای شهرستان کرمانشاه اجرا شده است.

وی با اشاره به تعداد بالای روستاهای شهرستان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: بر اساس مقررات بیشترین میزان اعتبارات به روستاهای پرجمعیت‌تر اختصاص داده شده و در نتیجه به روستاهای کم‌جمعیت توجه کمتری شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه کمبود خیر مسکن‌ساز را از جمله مشکلات عمده استان مطرح کرد و افزود: برای بهبود روستاها باید نقش مردم و خیرین در این زمینه پررنگ‌تر شود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: