تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۱۷:۳۲ کد مطلب 76588

بازگشایی مدارس ترمز مصرف بنزین را کشید

بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها موجب شد متوسط مصرف روزانه بنزین در کشور هشت میلیون لیتر کاهش یابد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، متوسط مصرف روزانه بنزین با شروع سفرهای تابستانی روندی صعودی داشت به طوری که اختلاف بین تولید و مصرف موجب افزایش چشمگیر حجم واردات این فرآورده نفتی به کشور شد. هم اکنون میانگین تولید […]

بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها موجب شد متوسط مصرف روزانه بنزین در کشور هشت میلیون لیتر کاهش یابد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، متوسط مصرف روزانه بنزین با شروع سفرهای تابستانی روندی صعودی داشت به طوری که اختلاف بین تولید و مصرف موجب افزایش چشمگیر حجم واردات این فرآورده نفتی به کشور شد. هم اکنون میانگین تولید روزانه بنزین پایه کشور حدود ۶۴ میلیون لیتر است اما رقم مصرف در تابستان به روزانه ۷۸ میلیون لیتر رسید.

اکنون با آغاز فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها متوسط مصرف بنزین در هفته گذشته ( ۴ تا ۱۰ مهرماه) با هشت میلیون لیتر کاهش به ۷۰ میلیون لیتر رسیده است.

مجموع مصرف بنزین کل کشور در هفت روز مورد نظر ۴۹۳ میلیون لیتر بود که بیشتر مصرف با ۸۰.۵ میلیون لیتر مربوط به پنج شنبه (۹مهرماه) و کمترین مصرف با ۶۴.۴ میلیون لیتر مربوط به جمعه ( ۱۰ مهرماه) است.

در هفته گذشته ۱۸.۳ میلیون لیتر بنزین سوپر در کشور مصرف شد که متوسط مصرف آن در این مدت زمانی برابر با ۲.۶ میلیون لیتر است.

همچنین از چهارم تا دهم مهرماه در مجموع ۵۷۶.۶ میلیون لیتر گازوئیل (نفت‌گاز) مصرف شد که با متوسط مصرف روزانه ۸۲.۳ میلیون لیتر نسبت به هفته پیش از آن حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: