تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۲۳:۱۶ کد مطلب 76659

هیئت نظارت وطن امروز را به دادگاه فرستاد

در جلسه امروز هیئت نظارت بر مطبوعات روزنامه «وطن امروز» به‌خاطر یادداشتی با عنوان «روشنفکر یعنی جلال، روحانی یعنی طالقانی» به دادگاه فرستاده شد؛ هیئت نظارت توهین به مقامات را علت این اقدام عنوان کرده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، رضا شکیبایی سردبیر روزنامه وطن‌امروز در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: این اقدام هیئت […]

در جلسه امروز هیئت نظارت بر مطبوعات روزنامه «وطن امروز» به‌خاطر یادداشتی با عنوان «روشنفکر یعنی جلال، روحانی یعنی طالقانی» به دادگاه فرستاده شد؛ هیئت نظارت توهین به مقامات را علت این اقدام عنوان کرده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، رضا شکیبایی سردبیر روزنامه وطن‌امروز در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: این اقدام هیئت نظارت بر مطبوعات در حالی صورت می‌گیرد که این یادداشت اساساً در توصیف بایدها و نبایدهای «روشنفکر» و «روحانی» ایده‌آل به رشته تحریر درآمده است. ظاهراً دولت نوشتن درباره بایدها و نبایدهای یک روحانی را توهین به رئیس‌جمهور تلقی کرده است!

هفته گذشته، پس از فاجعه منا، سردبیر «وطن امروز» در نامه‌ای غیررسمی در صفحه اینستاگرام خطاب به وزیر ارشاد و معاونت مطبوعاتی با اشاره به ارجاع پرونده این روزنامه به دادگاه برای تیترهای «خبر مرگش» و «بیمار سعودی»، نوشته بود: «باتوجه به جنایات آل سعود خصوصاً در ۶ ماه اخیر که جای تردید برای هیچ بنی‌بشری مبنی بر رذالت این خاندان باقی نگذاشته و دشمنی سعودی با ایران و ایرانی بر همه ثابت و واضح شده، این انتظار، غیرمنطقی نیست که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارجاع به دادگاه روزنامه وطن امروز در ۲ مورد ذکرشده را طی نامه‌ای به مرجع قضایی بازپس گیرد».

در نامه سردبیر «وطن امروز» به علی جنتی و حسین انتظامی، اضافه شده بود: «زیبنده دولت جمهوری اسلامی نیست که ۴۰۰ تن از حجاجش در بی‌تدبیری و وحشی‌گری آل سعود کشته و مفقود شوند و رسانه‌های سعودی انواع و اقسام اهانت‌ها و تهمت‌ها به حجاج و مسئولان ایرانی را روا دارند و همزمان روزنامه‌ای در ایران به‌خاطر تیتر “بیمار سعودی” پرونده‌اش با میدان‌داری دولت در دادسرا مفتوح باشد!».

شکیبایی به تسنیم گفت: به نظر می‌رسد در واکنش به این مطالب، هیئت نظارت بر مطبوعات در روزهای تشدید روزافزون تنش با رژیم سعودی، ترجیح داده مجدداً پرونده «وطن امروز» را با عنوانی دیگر به دادگاه ارسال کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: