تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۰۴:۳۲ کد مطلب 76690

بسیج کابینه برای عبور از یک استیضاح

به گزارش پایگاه ۵۹۸، معاون اول رئیس‌جمهوری اول هفته را با دفاع از عملکرد وزیر راه و شهرسازی آغاز کرد. جهانگیری با حمایت زودهنگام از عملکرد آخوندی اظهار کرد: آخوندی وزیر راه و شهرسازی از شخصیت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و از مدیران زبده و قوی کشور است که رویکرد تازه‌ای برای به فعلیت درآوردن […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، معاون اول رئیس‌جمهوری اول هفته را با دفاع از عملکرد وزیر راه و شهرسازی آغاز کرد. جهانگیری با حمایت زودهنگام از عملکرد آخوندی اظهار کرد: آخوندی وزیر راه و شهرسازی از شخصیت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و از مدیران زبده و قوی کشور است که رویکرد تازه‌ای برای به فعلیت درآوردن ظرفیت‌های مختلف در حوزه وزارت راه و شهرسازی ایجاد کرده است.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی از نظر دولت از موفق‌ترین دستگاه‌های اجرایی کشور طی این مدت بوده است که سیاست‌های دولت را به‌خوبی در بخشهای مختلف به پیش برده است.

وی تصریح کرد:‌نگاه توسعه‌ای، تحول‌گرا و محور قرار دادن بخش خصوصی واقعی و پیگیری برای جذب سرمایه خارجی و داخلی برای طرح‌های مهم کشور از کارهای اساسی آخوندی است و چنین وزیری زیبنده است که از سوی نهادهای مسئول مورد تقدیر و تشویق قرار گیرد. وزارت راه و شهرسازی از دستگاه‌هایی است که برای اولین بار این‌گونه نشست‌ها را برای معرفی طرحهای مهم برای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی برگزار کرده است.

یک روز بعد نوبت به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید. ربیعی نیز با دفاع از عملکرد وزارت مسکن (راه و شهرسازی) در بحث اشتغالزایی گفت: برخی مدعی هستند عملکرد وزارت راه و شهرسازی در مسکن مهر اشتباه بوده، این افراد مطالعه دقیق ندارند. در بحث مسکن یک‌میلیون و ۴۰۰هزار مسکن مهر به‌عهده بخش تعاون بود که تاکنون ۹۵۰هزار واحد را تحویل دادیم و مابقی را تا پایان سال تحویل خواهیم داد.

وی با بیان “بحث مسکن اجتماعی و حمایتی را با همکاری وزارت راه دنبال می‌کنیم” گفت: آقای آخوندی تک تک مناطقی را که برای مسکن مهر برنامه ریزی شده بود بازدید کردند و از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفتند. خوشبختانه مشکلات بحث مسکن مهر برطرف شده است.

در ادامه این‌بار رئیس‌جمهوری بود که در قامت عالی‌ترین مقام کابینه به دفاع از عملکرد وزیر راه و شهرسازی پرداخت.

روحانی در جلسه عصر دیروز هیئت دولت  با بیان این‌که دولت انتظار دارد  نمایندگان محترم -مجلس- با رای مخالف به استیضاح آقای دکتر آخوندی زمینه ادامه خدمات ایشان را فراهم و دولت را در تحقق اولویت توسعه حمل ونقل وبهبود بخش مسکن یاری کنند، گفت: “عباس احمد آخوندی” وزیر راه و شهرسازی عضو پرتلاش و با برنامه هیات دولت بوده که به‌ویژه برای شرایط پس از برجام، مقدمات خوبی را در دعوت از سرمایه گذاران و مشارکت آنان در طرح های عمده حمل و نقل فراهم کرده است.

وی با بیان این‌که آخوندی شخصیت صاحبنظری است که علاوه بر نقش آفرینی در حوزه مسوولیت قانونی خود، در مباحث و تصمیمات دولت نقش فعالی ایفا کرده است، افزود: توسعه حمل‌ونقل ریلی، هوایی، جاده ای و بنادر و رونق مسکن از جمله اولویت های دولت هستند و اقدامات وزیر راه و شهرسازی در این باره ارزنده و قابل تقدیر است.

وی اظهار کرد: استیضاح را باید به فرصتی تبدیل کرد که با تشریح اقدامات این وزارتخانه، نمایندگان مجلس و جامعه را با خدمات قابل تقدیر وزارت راه و شهرسازی در شرایط محدودیت های شدید، آشناتر کرد.

در تازه‌ترین اظهارنظر حمایتی نیز دبیر شواری عالی امنیت ملی عملکرد وزارت راه و شهرسازی در زمینه مدیریت طرح مسکن مهر را “شایسته” اعلام کرده است. شمخانی با بیان این‌که یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های توسعه که می‌تواند زمینه ایجاد جهش در بخش‌های مختلف اقتصادی را فراهم کند حوزه راه و حمل و نقل است که باید با ایجاد فرصت و کمک به وزیر راه و شهرسازی زمینه افزایش موفقیت را برای ایشان فراهم کرد.

وی عملکرد شایسته وزارت راه و شهرسازی در زمینه مدیریت طرح مسکن مهر را یکی از شاخص های موفقیت مدیریت عالی این وزارت خانه عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه پروژه مسکن مهر به دلیل ضعف مطالعات کارشناسی در ابعاد فنی، خدماتی ، زیست محیطی و اقتصادی یکی از چالش‌های به جا مانده از گذشته می‌باشد که با حمایت همه جانبه دولت محترم و اقدامات کارشناسی وزارت راه وشهرسازی در مسیر ساماندهی قرار گرفته است.

وی برنامه‌های جاری وزارت راه و شهرسازی در زمینه جذب گسترده سرمایه گذاری داخلی و خارجی در حوزه راه، حمل و نقل و مسکن را در ردیف تاثیرگذارترین اقدامات دولت برای ایجاد رونق و عبور از شرایط رکود اعلام کر کرد و گفت: با توجه به نقش محوری آخوندی در طراحی و اجرای برنامه‌های راهبردی جدید ، ایجاد خلاء مدیریتی در این وزارتخانه می‌تواند هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل کند

وی جایگاه نظارتی مجلس را ظرفیتی قابل توجه و زمینه ساز تقویت ساختارهای اجرایی و اداری کشور عنوان کرد و افزود:‌ هوشمندی،درایت و اقدام به هنگام نمایندگان  مجلس در بهره گیری موثر از ابزارهای نظارتی، نقش تعیین کننده‌ای در اجرای صحیح و بدون تنازل قوانین در حوزه‌های مختلف داشته است.

منبع: تسنیم

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: