تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۰۵:۲۳ کد مطلب 76701

شکایت مرکز پزشکی فیفا از شبکه تلویزیونی العربیه

رئیس مرکز پزشکی فیفا در آسیای مرکزی به صورت رسمی از شبکه تلویزیونی العربیه عربستان شکایت کرد. به گزارش مشرق، دکتر زهره هراتیان، عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا و رییس مرکز پزشکی فیفا در آسیای مرکزی طی نامه ای رسمی از فیفا خواست تا با شبکه العربیه برخورد کند. در این نامه هراتیان با […]

رئیس مرکز پزشکی فیفا در آسیای مرکزی به صورت رسمی از شبکه تلویزیونی العربیه عربستان شکایت کرد.

به گزارش مشرق، دکتر زهره هراتیان، عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا و رییس مرکز پزشکی فیفا در آسیای مرکزی طی نامه ای رسمی از فیفا خواست تا با شبکه العربیه برخورد کند.

در این نامه هراتیان با اسناد و مدارک، رسما اعتراض کرد و در پایان هم خواسته تا فیفا برخورد با شبکه العربیه عربستان برخورد کند.

متن نامه که به صورت اختصاصی به دست سایت برنامه نود رسیده است را بخوانید:

رئیس محترم دپارتمان پزشکی فیفا

پروفسور جیری ولژلک عزیز

امیدوارم حال شما خوب باشد.ابتدا اجازه بدهید از شما تشکر کنم که مجوز مرکز مورد تایید فیفا را به ما اهدا کردید . به شما قول می دهم که با فعالیتهایی که انجام میدهیم باعث سربلندی شما باشیم.

حدود یک هفته پیش تیم فوتسال بانوان ایران برای اولین بار قهرمان آسیا شد. شما می دانید که من بازیکن فوتسال بودم و نصف اعضای تیم ملی همبازی های خود من بودند. ما قبل از اعزام این تیم ،تعیین جنسیت و معاینات پیش از فصل را طبق پروتکل فیفا انجام دادیم که اسناد آن در ایفمارک ( مرکز مورد تایید فیفا ) موجود است. اسامی بازیکنان هم مشخص است و کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا می توانند آنها را معاینه کنند.

بلافاصله شبکه تلویزیونی العربیه که بیشتر خبرهای سیاسی و ضد ایرانی پخش می کند در ابتدا مدعی شد که ۸ نفر از بازیکنان فوتسال که قهرمان آسیا شدند مرد هستند ! این خبر باعث عصبانیت و موجی از خشم در بین ایرانیان شد، چرا که شما می دانید برای اینکه به هدف مشترکمان با فیفا برسیم ،چقدر سختی کشیدیم.

آقای مجتبی شریفی که از سال ۲۰۱۲ دیگر هیچ رابطه ای با فدراسیون فوتبال ندارد را پیدا کردیم ( همان شخصی که العربیه به استناد به صحبتهای او گفته بودند ۸ نفر مرد هستند ). او همه حرف‌های منسوب به خود از سوی العربیه را قویا تکذیب کرد.

لطفا نگاهی به عکس قهرمانان فوتسال ایران بیندازید ( پیوست ۱ ). کدامیک چهره مردانه دارند؟

حال برگردیم به عکسهای دیگر ( پیوست ۲ ). این عکس مربوط به مسابقات المپیک ۲۰۱۰ سنگاپور است که گفته شده بازیکن شماره(…) مرد است. ( شماره این بازیکن محرمانه می ماند.) این بازیکن همان دختری است که مبتلا به بیماری هایپر پلازی آدرنال مادرزادی بود که من در سال ۲۰۱۲ آن را مقاله کردم که خود شما مقاله را خوانده اید ( پیوست ۳ ) . اطلاعات بیماری این بازیکن همان سال ۲۰۱۰ در اختیار کمیته پزشکی کمیته بین المللی المپیک قرار گرفت، چرا که به دلیل مصرف هیدروکورتیزون برای وی ، TUE در خواست دادیم که تایید شد . ما برای قیافه مردانه وی کاری نتوانستیم بکنیم، ولی رسانه ها در دنیای مجازی کاری با این دختر کردند که برای همیشه در خانه بماند.

(ادامه این قسمت از نامه به خاطر حفظ اسرار پزشکی منتشر نمی شود)

لذا خواهش می کنم با توجه به مستندات موجود فیفا ، راهکاری را برای سو کردن چنین شبکه هایی مثل العربیه در پیش بگیرید .

اگر سوال بیشتری بود با کمال میل پاسخ میدهم . پیشنهاد می کنم پاسخ علمی و در خوری در سایت فیفا به این رسانه ها هرچه سریعتر داده شود . منتظر نظرات شما هستم.

دکتر زهره هراتیان، رئیس مرکز پزشکی فیفا در آسیای میانه

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: