تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۰۵:۵۷ کد مطلب 76706

خیز بلند ایران برای صادرات رادیودارو

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به برنامه های ایران برای گسترش صادرات جهانی رادیو دارو اعلام کرد: تاکنون تعداد زیادی رادیودارواز سوی سازمان انرژی اتمی در کشورتولید شده است و همه ساله نیز بر تعداد این رادیو داروها اضافه می شود و بنا داریم این رادیوداروها را بر اساس استانداردهای بین‌المللی تولید و به […]

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به برنامه های ایران برای گسترش صادرات جهانی رادیو دارو اعلام کرد: تاکنون تعداد زیادی رادیودارواز سوی سازمان انرژی اتمی در کشورتولید شده است و همه ساله نیز بر تعداد این رادیو داروها اضافه می شود و بنا داریم این رادیوداروها را بر اساس استانداردهای بین‌المللی تولید و به کشورهای دیگرعرضه کنیم.

 به گزارش مشرق، دکتر صالحی درحاشیه افتتاحیه هشتمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانوافزود: درحال حاضر در سازمان انرژی اتمی تعداد زیادی رادیو دارو در حال تولید است اما یکی از برنامه های مهم ما این است که این رادیو داروها را براساس استاندارد GMP که یک استاندارد بین المللی در حوزه  دارو است، تولید کنیم و با صادرات و عرضه بین المللی این رادیو داروها، بتوانیم به بازارهای مهم جهانی دست پیدا کنیم.

وی تاکیدکرد: با افتخاراعلام می‌کنیم ایران در عرصه‌های نانو، بایو، هوا و فضا، انرژی هسته‌ای و فناوری اطلاعات گام‌های بلندی برداشته است به طوری که بر اساس شاخص مقالات بین‌المللی می‌توان فهمید که با وجودمحدودیت ها؛ در رشد علمی پیشرفت هایی داشته ایم به نحوی که تحریم‌ها باعث شد ملت روی پای خود بایستد و نیازهای خود را از طریق اختراعات برطرف کند.

اما با این حال دانشمندان ما نیاز دارند که از طریق ارتباطات بین‌المللی پس از به نتیجه رسیدن برجام، سقف پرواز را بلندتر کنند.

وی همچنین گفت: در یکی ازروزنامه‌های خارجی دیدم که یک نهاد دولتی آمریکا اعلام کرده که فکر جنگ و تقابل با ایران، فکر جاهلی است و باید در این راستا به تاریخ ایران مراجعه کرد، چرا که ایران ۵هزار سال توانسته است از کشور خود دفاع کند.

معاون علمی رئیس‌جمهورنیز در حاشیه این مراسم ازامضای یک قرارداد فضایی خبر داد و گفت: جزئیات این قرارداد چهارشنبه هفته جاری اعلام می‌شود.

ستاری همچنین از برگزاری مراسم اعطای جایزه پیامبر اعظم (ص)  در روز میلاد حضرت محمد (ص) در دی امسال خبر داد.

وی در ادامه از بهره برداری از پروژه نیترات زدایی چاه های آب تهران با فناوری نانو در چند هفته آینده خبر داد و گفت:هزینه این فرآیند نسبت به فناوری معمولی۴ برابر کمتر است

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو نیز در این مراسم با اشاره به سرمایه گذاری  سالانه ۲ میلیارد دلاری کشور های پیشرفته در حوزه نانو تصریح کرد: این در حالی  است  که ما در این حوزه با محدودیت منابع مواجهیم .وی با اشاره به فعالیت  ۲۴ هزار متخصص در عرصه‌ فناوری نانو ،از ساخت  ۱۵ دستگاه پیشرفته آزمایشگاهی نانو در کشور خبر داد.

هشتمین جشنواره بین المللی فناوری نانو با حضور ۱۳۳ شرکت روز گذشته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز شدکه تا ۱۶ مهرادامه دارد.

منبع: خراسان

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: