تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۰۶:۱۶ کد مطلب 76712

وزارت خارجه ترکیه سفیر روسیه را احضار کرد

وزارت خارجه ترکیه از نقض مجدد حریم هوایی این کشور به دست روسیه و احضار سفیر این کشور در آنکارا خبر داد.  به گزارش مشرق، النهار گزارش داد: به دنبال اعتراض آنکارا به نقض حریم هوایی این کشور توسط یک جنگنده روسیه، وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد سفیر مسکو در آنکارا عصر امروز به وزارت […]

وزارت خارجه ترکیه از نقض مجدد حریم هوایی این کشور به دست روسیه و احضار سفیر این کشور در آنکارا خبر داد.

 به گزارش مشرق، النهار گزارش داد: به دنبال اعتراض آنکارا به نقض حریم هوایی این کشور توسط یک جنگنده روسیه، وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد سفیر مسکو در آنکارا عصر امروز به وزارت خارجه ترکیه احضار شده است.

از سوی دیگر شبکه اسکای نیوز عربی به نقل از «احمد داود اوغلو» نخست وزیر ترکیه اعلام کرد روسیه برای دومین بار در ساعات اخیر، حریم هوایی ترکیه را نقض کرده است. با این حال وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که نزدیک شدن هواپیمای این کشور به مرز ترکیه به دلیل جو نامساعد و شرایط بد آب و هوایی بوده است.

پیشتر و به دنبال اعتراض آنکارا به نقض حریم هوایی این کشور توسط یک جنگنده روس، مسکو اعلام کرده بود که این اقدام به اشتباه صورت گرفته و وعده داد تا موضوع را به صورت دقیق بررسی کند.

روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر  سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

گفتنی است، مقامات روسیه با استناد به قطعنامه تعریف تجاوز مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده اند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: