تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۰۶:۴۰ کد مطلب 76717

عکس/ سه تن از شیرخوارانِ سال ۴۲

این سه جوان، تنها چند ماه با هم فاصله‌ی سنی دارند و هر سه در خرداد ۱۳۴۲ شمسی، در گهواره و شیرخوار بودند و هنگام بازگشت «حضرت روح الله» از تبعید، ۱۵ یا ۱۶ سال داشتند. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، نمایی که پیش رو دارید، به سال ۱۳۶۱ شمسی و در منزل […]

این سه جوان، تنها چند ماه با هم فاصله‌ی سنی دارند و هر سه در خرداد ۱۳۴۲ شمسی، در گهواره و شیرخوار بودند و هنگام بازگشت «حضرت روح الله» از تبعید، ۱۵ یا ۱۶ سال داشتند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، نمایی که پیش رو دارید، به سال ۱۳۶۱ شمسی و در منزل «حاج ملک حسین کرمی» در تهران به ثبت رسیده است. نفر سمت راست «رضا»، پسرِ «حاج ملک حسین» است و نفر دیگر، رفیقش «حمیدرضا آجرپز». قاب عکسی که در میان این دو جوان قرار گرفته، متعلق است به رفیقشان«کریم کریم زاده بارنجی». این سه جوان، تنها چند ماه با هم فاصله‌ی سنی دارند و هر سه در خرداد ۱۳۴۲ شمسی، در گهواره و شیرخوار بودند و هنگام بازگشت «حضرت روح الله» از تبعید، ۱۵ یا ۱۶ سال داشتند.
 با تشکیل «سپاه پاسداران» هرسه به جامه‌ی پاسداری پوشیدند و به عضویت «گردان ۹ پادگان ولی عصر(صلوات الله علیه)» در آمدند. با تشکیل «لشکر۲۷ محمد رسول الله(صلوات الله علیه و آله)، هرسه بازوبندِ این یگان را بر بازو بستند و «کریم» به تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۱ شمسی، در «عملیات الی بیت المقدس» خلعت شهادت پوشید. «رضا کرمی» و «حمیدرضا آجرپز» نیز، حدود یک سال پس از برداشته شدن این عکس، در «عملیات والفجر۴» به فاصله‌ی سه روز از هم، به بال در بال ملائک گشودند. پیکر پاکِ «رضا کرمی» تا ۱۰ سال، بر فراز ارتفاعات «کانی مانگا» باقی ماند و پس از تفحص، به تهران منتقل و در جوار رفقای شهیدش، در بهشت زهرا(صلوات الله علیها)، تا روز ظهور مولایش به امانت سپرده شد.

این بود سرنوشت سه تن از آن سربازانِ شیرخوارِ «حضرت روح الله» در سال ۱۳۴۲

روحمان با یادشان شاد
هدیه به ارواح بلندپروازشان صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

عکس/ عهدی با یک قابِ عکس
عکس/ سه تن از آن شیرخواران

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    خداوند رحمتشان کند وای برمسولینی که خون این شهیدان را با ندانم کاری و فامیلگرایی پایمال می کنند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: