تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۰۸:۳۶ کد مطلب 76750

افراد شاغل به اندازه بخوابید

افراد شاغل باید بین ۷ الی ۸ ساعت و حداقل ۶ ساعت در طول شب به استراحت پرداخته و بخوابند.

به گزارش میدان۷۲، محمد کمالی متخصص آموزش و بهداشت سلامت گفت: ساعت کاری برای افراد شاغل در کلان شهرها متفاوت می گذرد اما در هر حال خستگی روزمره را با خود به همراه دارد هر فرد با توجه به ساعت کاری خود و نوع شغل خود می تواند برنامه ای را برای زمان استراحت خود تنظیم نماید که بتواند در‌آن زمان به بازسازی جسمی و روحی خود بپردازد.

وی عنوان کرد: افرادی که دارای شغل آزاد هستند امکان خواب بعداظهر را دارند که این استراحت می تواند بسیار برای تجدید قوا موثر باشد اما در بین افراد شاغل اداری امکان خوابیدن در بعد اظهر وجود ندارد بهتر است مشاغل آزاد در ساعات ۱۲تا۲ بعدازظهر یا ۲ تا۴ بخوابند افراد اداری که روزانه ۱۰الی ۱۲ ساعت به کار مشغول هستند باید ساعت خواب خود را به گونه ای تنظیم نمایند که زودتر بخوابند به گونه ای که ۷ الی ۸ ساعت خواب برای افراد اداری لازم است که این میزان نباید از ۶ ساعت کم تر شود.

فرد می تواند در ساعت استراحت خود از مطالعه کردن، تلویزیون نگاه کردن و صحبت کردن با اعضای خانواده لذت بیشتری ببرد.

وی افزود: اگر فردی ساعت ۵الی۶ یا ۷ بعداظهر بخوابد و بعد بیدار شود در خواب شبانه دچار اختلال شده و نمی‌تواند به راحتی بخوابد. افراد شاغل بهتر است که صبح ها قبل از رفتن به اداره ورزش های صبح گاهی و انواع نرمش ها را انجام دهند تا بدن آن ها آماده کار روزمره شود پیاده روی حتی می تواند در هنگام بعداظهر هم انجام شود به افراد شاغل توصیه می گردد که از غذاهای سبک و ساده استفاده نمایند وبین خوردن غذا و خوابیدن خود یک ساعت و نیم الی دو ساعت فاصله بیندازند.

وی در پایان گفت: نوع تجدید قوای جسمانی و روانی در افراد شاغل متفاوت است برخی با مطالعه کردن به این آرامش می رسند برخی با دیدن تلویزیون و بعضی هم با جهت اعضای خانواده به این آرامش می رسند که باید خود افراد بررسی کنند و ببینند که چگونه می توانند به آرامش جسمی و روانی خود برسند و روز کاری بعدی خود را پر نشاط تر شروع کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: