تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۴ کد مطلب 76780

آسوشیتدپرس: شمار قربانیان فاجعه «منا» تنها از ۱۶ کشور، بالاتر از ۱۱۰۰ نفر است +آمار

آمارهای رسمی ریاض با ساده‌ترین محاسبات زیر سوال می‌رود یک رسانه آمریکایی، شمار قربانیان فاجعه «منا» تنها از ۱۶ کشور از میان بیش از ۱۸۰ کشور را بیش از ۱۱۰۰ نفر اعلام کرده، این در حالی است که رژیم عربستان کماکان بر دقیق بودن آمار ۷۶۹ کشته، اصرار دارد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک رسانه […]

آمارهای رسمی ریاض با ساده‌ترین محاسبات زیر سوال می‌رود

یک رسانه آمریکایی، شمار قربانیان فاجعه «منا» تنها از ۱۶ کشور از میان بیش از ۱۸۰ کشور را بیش از ۱۱۰۰ نفر اعلام کرده، این در حالی است که رژیم عربستان کماکان بر دقیق بودن آمار ۷۶۹ کشته، اصرار دارد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک رسانه آمریکایی با انجام یک نمونه‌گیری از قربانیان کشورهای مختلف فاجعه «منا»، آمارهای رسمی رژیم عربستان سعودی را زیر سوال برده است.

آسوشیتدپرس، روز دوشنبه با شمارش قربانیان ۱۶ کشور، از میان ۱۸۰ کشور اعلام کرده بیش از ۱۱۰۰ نفر در این حادثه جان باخته‌اند.

مقامات رژیم عربستان سعودی کماکان اصرار دارند که آمار ۷۶۹ کشته و ۹۳۴ زخمی ارائه شده برای فاجعه منا، دقیق است.

آسوشیتدپرس می‌نویسد: «رقم کلی می‌تواند بالاتر از این باشد چرا که تحقیق آسوشیتدپرس تنها ۱۶ کشور از بیش از ۱۸۰ کشورش را در بر می‌گرفت که در سال جاری بیش از دو میلیون نفر را راهی مناسک حج کرده بودند.»

این رسانه آمریکایی بر اساس شمارش آمارهای رسمی ارائه شده از سوی برخی کشورها گزارش داده ۱۱۱۲ نفر، تا کنون در این حادثه کشته شده‌اند.

ایران این رقم را ۴۶۵ نفر اعلام کرده، در حالی که مصر و اندونزی می‌گویند به ترتیب، ۱۴۶ و ۱۰۰ نفر از شهروندان آنها کشته شده‌اند.

سایر کشورهایی که آمارهای آنها اعلام شده عبارتند از:

– پاکستان، ۷۵ نفر؛

– نیجریه، ۶۴ نفر؛

– مالی، ۶۰ نفر؛

– هند، ۵۸ نفر؛

– کامرون، ۴۲ نفر؛

– بنگلادش، ۴۱ نفر؛

– الجزایر، ۱۸ نفر؛

– اتیوپی، ۱۳ نفر؛

– چاد، ۱۱ نفر؛

– کنیا، ۸ نفر؛ 

– سنگال، ۵ نفر؛

– مراکش، ۳ نفر؛ و

– ترکیه، ۳ نفر.

صدها نفر هم، هنوز مفقود هستند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: