تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۱۳:۲۵ کد مطلب 76787

‫گزارش‌کمیسیون برجام باید مرجع تدوین طرحی درخصوص توافق هسته‌ای باشد

نامه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به لاریجانی: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه‌ای به رئیس مجلس اعلام کرد: گزارش کمیسیون برجام می‌تواند مرجع مناسبی برای تدوین طرح محدودیت‌سازی در برابر نقاط نفوذ برجام باشد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در نامه‌ای به لاریجانی ریاست مجلس شورای […]

نامه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به لاریجانی:

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه‌ای به رئیس مجلس اعلام کرد: گزارش کمیسیون برجام می‌تواند مرجع مناسبی برای تدوین طرح محدودیت‌سازی در برابر نقاط نفوذ برجام باشد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در نامه‌ای به لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی نوشت:گزارش کمیسیون برجام می‌تواند مرجع مناسبی برای تدوین طرح محدودیت‌سازی در برابر نقاط نفوذ برجام باشد.

در ابتدای این نامه خطاب به لاریجانی آمده است: همانگونه که مستحضر هستید از زمان آغاز فرآیند مذاکرات هسته‌ای در دولت یازدهم از مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رفت که با بررسی و پیگیری این مذاکرات خود را در رأس امور نگاه دارد که متاسفانه این امر به درستی محقق نشد تا اینکه چندی پیش و پس از مدت‌ها انتظار و با اصرار دلسوزان کمیسیون تخصصی بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

این اتحادیه دانشجویی ادامه داد: این کمیسیون پس از برگزاری جلسات متعدد با شخصیت‌های متخصص گوناگون و پس از رایزنی‌های گسترده گزارشی را تهیه کرد که در صحن علنی مجلس نیز خوانده شد. اما در کمال حیرت در روز قرائت گزارش کمیسیون برجام در مجلس، فوریت طرحی در صحن علنی به تصویب رسید که هیچ‌گونه تناسبی با گزارش کمیسیون تخصصی بررسی برجام ندارد.

در ادامه این نامه تاکید شده است: سوال هر ناظر عاقلی در این میان این است که اگر قرار بود طرح مصوب در مجلس تناسبی با گزارش کمیسیون نداشته باشد چرا حدود دو ماه عده‌ای از نمایندگان خود را درگیر این کمیسیون کرده و وقت خود و متخصصان را بیهوده تلف کردند؟ و ملت را دو ماه درگیر و منتظر گزارش کمیسیونی نمودند که قرار بود نتیجه‌اش به هیچ کاری نیاید!

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تصریح کرد: گذشته از عدم تناسب گزارش کمیسیون تخصصی برجام، طرحی که فوریت آن در مجلس تصویب شد بسیار ضعیف بوده و به هیچ عنوان صیانت‌گر مناسبی از دستاوردهای هسته‌ای کشورمان و پاسدار محکمی از حقوق ملت بزرگ ایران نخواهد بود.

در قسمت دیگری از این نامه آمده است: متاسفانه به نظر می‌رسد بیش از آنکه این طرح در راستای تامین منافع ملی کشور باشد، تضمین کننده اهداف مشترک شما با آقای رئیس جمهور است. از سستی طرح مطرح شده در مجلس می‌توان پی به نقش پر رنگ بازی‌های سیاسی در ارائه این طرح برد.

این اتحادیه دانشجویی خطاب به لاریجانی آمده است: اگر خواهان حفظ عزت و کرامت مجلس شورای اسلامی بوده و خواستار نگاه‌داری و نگهبانی از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی هستید؛ بهتر است که طرحی دیگر با قدرت جهت حفظ دستاوردهای هسته‌ای کشور را به صحن مجلس ببرید. قطعا گزارش کمیسیون برجام می‌تواند مرجع مناسبی برای تدوین طرح محدودیت سازی در برابر نقاط نفوذ برجام باشد.

 این نامه در پایان می‌آورد: رفتار امروز نمایندگان در حفظ منافع ملی و یا خدای نکرده حرکت در جهت منافع جناحی و سیاسی شاخص مناسبی برای رأی و یا عدم رأی ملت به آنها در انتخابات پیش رو خواهد بود پس از نمایندگان دلسوز مجلس خواستاریم اگر در تهیه این طرح همکاری رئیس مجلس را ندیدند از تدوین و مطرح کردن طرح دست برندارند که خداوند ان‌شاءالله با صابران است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: