تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۱۱:۲۵ کد مطلب 76821

موسوی لارگانی در موافقت با استیضاح عباس آخوندی:

یک متر جاده در این دو سال آسفالت نشده و تنها طرح های دولت گذشته را زیر سوال بردید

عضو کمیسیون اقتصادی قوه مقننه تأکید کرد: آخوندی در ۲ سال مدیریت خود تنها طرح های دولت گذشته را زیر سوال برد بدون آنکه جایگزینی برای آن مطرح کند البته تأمین مسکن اجتماعی را وعده داده بود اما در دو سال گذشته شاهد هیچ برنامه متقنی در جهت اجرایی شدن این طرح نبودیم.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۴ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با استیضاح عباس آخوندی با تأکید بر اینکه هدف از امضا و پیگیری استیضاح را احقاق حقوق مردم مظلوم می داند عنوان کرد: اهداف سیاسی و جناحی باعث امضای این استیضاح نشده است و انتظار داریم که همکاران با دقت نظر در این روز خطیر به استیضاح رأی دهند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی یکی از دغدغه های وکلای مردم را بی عدالتی در توزیع اعتبارات و اولویت بندی در پرونده های عمرانی عنوان کرد و توضیح داد: متأسفانه در ۲ سال مدیریت آخوندی اولویت بندی پروژه ها و اختصاص اعتبارات براساس چانه زنی ها انجام شده به طوری که یکی از حوزه های انتخابیه ۲۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده این در حالی است که در شهرستانی با خساست ۱۰۰ میلیون تومانی آخوندی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه نگاه تبعیض آمیز آخوندی بر اساس رأی هایی است که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ صورت می گیرد گفت:‌ آخوندی به روستاهایی که به جای روحانی به احمدی نژاد رأی داده اند نگاه تبعیض آمیز دارد سوال ما این است که چرا وزیر تاوان این تبعیض را از مردم محروم بگیرد.

موسوی لارگانی با یادآوری اینکه وزیر شفاف سازی و دسترسی آزاد اطلاعات را از برنامه های رأی اعتماد خود عنوان کرده بود یادآور شد: متأسفانه شاهد واگذاری قراردادها بدون رعایت تشریفات به نزدیکان وزیر هستیم. چرا امتیاز برخی قراردادها را به برخی افراد داده اید.

وی همچنین عنوان کرد:‌رکود بی سابقه در مسکن و ساختمان یکی دیگر از ضعف های عملکردی آخوندی است لازم است ایشان بگوید چه برنامه ای برای خروج از رکود در این حوزه دارد و یا برنامه های او چه تأثیری در برنامه ساخت و ساز کشور داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تأکید کرد: مقابله با فساد نیز از برنامه هایی بود که در رأی اعتماد آخوندی اعلام شد اما با گذشت ۲ سال نه تنها شاهد آن نبودیم بلکه دیدیم برخی نور چشمی های وزیر بدون انجام تشریفات عهده دار برخی قراردادها شدند.

این عضو اقتصادی قوه مقننه با بیان اینکه یکی از مشکلات وزارت راه و شهرسازی بحران طلب کاران بود گفت: قرار بود وزیر این بحران را با برنامه های عملیاتی برطرف کند اما متأسفانه هر روز و هر هفته شاهد مراجعه طلبکاران به وزارتخانه هستیم به همین جهت شاهد افزایش بدهی وزارتخانه و سستی وزیر در بازپرداخت بدهی ها هستیم که این موضوع باعث شده هزاران فرصت شغلی از بین برود.

موسوی لارگانی با تأکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی به پایگاهی برای فعالیت سیاسی برخی تندروها شده است گفت: در این وزارتخانه منافع سیاسی برخی افراد دنبال می شود و متأسفانه حقوق مردم فراموش شده است که این رفتارها با سخنان و اندیشه های مقام معظم رهبری و رهبر کبیر انقلاب در تضاد است نباید فراموش کنیم که امام خمینی(ره) تأکید داشتند که دنیاخواهی و آخرت جویی دو مقوله ای است که هرگز با هم جمع نخواهند شد بنابراین افرادی تا آخر خط با ما خواهند بود که درد فقر و محرومیت را چشیده باشند.

نماینده مردم فلاورجان با طرح این سوال که آیا آخوندی سختی مستأجر و یک روستانشین در کوچه های خاکی را می داند یا خیر تأکید کرد: امام (ره) همواره توصیه کردند که مقامات عالی رتبه خود را وقف اسلام، جمهوری اسلامی ایران و مردم محروم بکنند چرا که مستضعفان و محرومان نورچشمان جمهوری اسلامی هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی با یادآوری یکی از بندهای قانون بودجه سال ۹۴ گفت:‌در این قانون ۲ میلیون تن قیر رایگان برای آسفالت روستاییان در نظر گرفته شد اما تا کنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است و شاهد خالی شدن روستاها از سکنه شدیم.

به گفته این نماینده در روستاها حتی یک متر جاده آسفالتی در دو سال مدیریت آخوندی انجام نشده است.

موسوی لارگانی با بیان اینکه امام خمینی(ره) اعتقاد داشت که رونق اقتصادی کشور در دست روستاییان است تأکید کرد: چرا باید روستاییان تنها از ۱۲ میلیون وام مسکن برخوردار باشند آیا با این مبلغ می توان سرویس بهداشتی تهیه کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بااشاره به مهمانسرای پشت ساختمان وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: آخوندی یک و نیم میلیارد تومان خرج این مهمانسرا کرد تا در آنجا سکونت کند سوال این است که با این مبلغ چند وام مسکن به روستاییان داده می شد. این نکته قابل توجه است که بعد از بارها تعویض در و پنجره آن مهمانسرا آخوندی حتی در آن سکونت نکرد.

وی با تأکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی نسبت به اجرای ماده ۱۹۶ قانون برنامه پنجم توسعه بی توجه بوده است گفت: نمایندگانی که اعتقاد دارند کارها در این وزارتخانه خوب پیش می رود بدانند که میزان تسهیلات روستایی از ۴۰۰ هزار واحد به ۲۰ هزار واحد تقلیل یافته است که البته نمی دانیم چند درصد از آن عملیاتی شده است.

موسوی لارگانی با اشاره به رشد منفی ساخت و ساز در روستاها گفت:‌این مسئله باعث افزایش حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ شده است نباید فراموش کنیم که در سال ۹۰ مقام معظم رهبری ساخت و ساز مسکن روستایی را یکی از شاخص های عدالت عنوان کرد اما در عملکرد دولت یازدهم شاهد کاهش ۷۵ درصدی در ساخت مسکن روستایی بودیم.

به گفته این نماینده عدم افزایش وام روستایی به ۱۵ میلیون تومان یکی دیگر از بی توجهی های آخوندی به مصوبات خانه ملت بود.

عضو کمیسیون اقتصادی قوه مقننه تأکید کرد: آخوندی در ۲ سال مدیریت خود تنها طرح های دولت گذشته را زیر سوال برد بدون آنکه جایگزینی برای آن مطرح کند البته تأمین مسکن اجتماعی را وعده داده بود اما در دو سال گذشته شاهد هیچ برنامه متقنی در جهت اجرایی شدن این طرح نبودیم.

وی تأکید کرد: این در حالی است که وزیر با لفافی مسکن مهر را پشت گوش انداخته، پروژه ای که با پول مردم مستضعف آغاز شد اما با سوء مدیریت ناتمام مانده است.

این استیضاح کننده مجدد تأکید کرد که هدفش از استیضاح عباس آخوندی سیاسی کاری و دنبال کردن اهداف جناحی نیست بلکه به دنبال آن است تا حقوق مردم محروم روستایی محقق شود.

  1. آرمین :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

    آقا من دیدم آسفالت کردن چرا دروغ میگین ؟ دهن من بعنوان مثال !

  2. هاه نور :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    آرمین!بی ادبی.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: