تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۱۵:۴۱ کد مطلب 76857

نگرانی‌آمریکا از گشایش «منطقه سبز» در بغداد

آمریکا نگرانی خود را از تصمیم دولت عراق در گشایش منطقه بسیار محاقظت شده منطقه سبز در مرکز بغداد اعلام کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز یکشنبه پس از ۱۲ سال منطقه به‌شدت محافظت شده سبز (منطقه الخضراء) در پایتخت این کشور را بر روی همه شهروندان باز کرد. در همین‌حال، […]

آمریکا نگرانی خود را از تصمیم دولت عراق در گشایش منطقه بسیار محاقظت شده منطقه سبز در مرکز بغداد اعلام کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز یکشنبه پس از ۱۲ سال منطقه به‌شدت محافظت شده سبز (منطقه الخضراء) در پایتخت این کشور را بر روی همه شهروندان باز کرد.

در همین‌حال، «مارک تونر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «ما بارها نگرانی خود را از کاهش محدودیت‌های امنیتی در منطقه سبز اعلام کرده‌ایم.»

تونر افزود، آمریکا اوضاع امنیتی را از نزدیک رصد می‌کند و «اگر امور ایجاب کنند آمریکا به هماهنگی با دستگاه‌های امنیتی مسئول تامین امنیت سفارت‌های واقع شده در این منطقه ادامه خواهد داد.»

براین اساس، تصمیم دولت عراق به گشایش منطقه سبز در کشاکش اعتراض‌های عراقی‌ها در پایتخت و دیگر شهرهای جنوبی کشور و درخواست برای تامین خدمات اولیه، محاکمه سیاستمداران فاسد در دولت انجام شد.

به گفته مقامات امنیتی عراقی، دو ورودی منطقه سبز بغداد به روی مردم عادی باز شده است و نیروهای ویژه ارتش همچنان وظیفه تامین امنیت را در این منطقه بر عهده دارند.

منطقه سبز بغداد از زمان حمله سال ۲۰۰۳ آمریکا که به سرنگونی رژیم صدام منجر شد، به علت نگرانی‌های امنیتی به روی مردم عادی بسته بوده است.

ساختمان‌های دولتی و سفارتخانه‌های خارجی از جمله سفارت آمریکا در این منطقه واقع شده‌اند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: