تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۱۶:۰۰ کد مطلب 76866

بحران آب دست به دامن سینما شد

با وجود بحران آب در کشور، مصرف بی رویه آب در سراسر ایران ادامه دارد. امروز وزارت نیرو با امضای تفاهم نامه ای در صدد بهره گیری از ظرفیت هنرهفتم برای اصلاح رویه مصرف آب برآمد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، با به سرانجام نرسیدن و منتفی شدن طرح افزایش تعرفه پرمصرف های آب، ادامه سیاست […]

با وجود بحران آب در کشور، مصرف بی رویه آب در سراسر ایران ادامه دارد. امروز وزارت نیرو با امضای تفاهم نامه ای در صدد بهره گیری از ظرفیت هنرهفتم برای اصلاح رویه مصرف آب برآمد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، با به سرانجام نرسیدن و منتفی شدن طرح افزایش تعرفه پرمصرف های آب، ادامه سیاست شفاف سازی وضعیت وخیم منابع آبی کشور و درخواست از مردم در برنامه دولت قرار گرفت.

در این خصوص، امروز تفاهم نامه ای بین وزارت نیرو با بنیاد سینمای فارابی به امضا رسید تا شاید سینما به داد منابع آبی کشور برسد و از برداشت ها و مصارف بی رویه تا حدی کاسته شود.

استفاده از ظرفیت های هنر هفتم برای فرهنگ سازی مصرف گام مهمی است که اگر به صورت کارشناسی شده اجرایی شود، مطمئنا در اصلاح رویه بخش مصرف آب، هر چند اندک، موثر خواهد بود.

همچنین، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذرمـاه ۱۳۹۴ و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد. یکی از بخش‌های بین‌المللی این دوره از جشنواره «سینماحقیقت» با محوریت «بحران آب» برگزار خواهد شد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: