تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۱۷:۱۶ کد مطلب 76894

در دو سال گذشته ۲۴ میلیارد دلار کالای چینی به کشور وارد شد

جدیدترین آمار گمرک نشان می‌دهد در ۲ سال اخیر ارزش واردات ایران از چین به بیش از ۲۴ میلیارد دلار رسیده است. گروه اقتصادی مشرق- آمار گمرک ارزش واردات از چین در دولت یازدهم را اینطور نشان می‌دهد: نیمه دوم سال ۱۳۹۲ بیش از ۶ میلیارد دلار + سال ۱۳۹۳ بیش از ۱۲٫۷ میلیارد دلار […]

جدیدترین آمار گمرک نشان می‌دهد در ۲ سال اخیر ارزش واردات ایران از چین به بیش از ۲۴ میلیارد دلار رسیده است.

گروه اقتصادی مشرق- آمار گمرک ارزش واردات از چین در دولت یازدهم را اینطور نشان می‌دهد: نیمه دوم سال ۱۳۹۲ بیش از ۶ میلیارد دلار + سال ۱۳۹۳ بیش از ۱۲٫۷ میلیارد دلار + نیمه اول سال ۱۳۹۴ نزدیک به ۵٫۳ میلیارد دلار.

رقم ۲۴ میلیارد دلار واردات از چین در ۲ سال اول دولت به منزله رکوردزنی واردات از چین است، چرا که در ۸ سال دولت قبل در مجموع حدود ۴۰ میلیارد دلار واردات از چین صورت گرفته بود.

واردات از چین در 2 سال اخیر به 24 میلیارد دلار رسید

میانگین سالانه ارزش واردات از چین در ۸ سال دولت قبل ۵ میلیارد دلار بود که در دولت یازدهم به ۱۲ میلیارد دلار افزایش یافته است که رشد ۱۴۰ درصدی نشان می‌دهد.

 گمرک، حجم واردات از چین در ۲ سال اخیر را نزدیک به ۱۰٫۹ میلیون تن اعلام کرده است:‌ ۲٫۹ میلیون تن در نیمه دوم ۹۲ + ۵٫۵ میلیون تن در سال ۹۳ + ۲٫۵ میلیون تن در نیمه اول ۹۴٫

رشد واردات از چین از لحاظ حجم کالاهای واردشده نسبت به ۸ سال دولت قبل نیز قابل ملاحظه است.

در ۸ سال دولت قبل به طور میانگین سالانه ۲٫۷ میلیون تن کالا از چین وارد شده بود؛ اما این رقم در ۲ سال اخیر با رشد ۱۰۰ درصدی به ۵٫۴ میلیون تن افزایش یافته است؛ ‌یعنی ۲ برابر شده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: