تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۱۸:۰۶ کد مطلب 76910

کشف بقایای دو جسد در ارگ ریاست‌جمهوری

دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرده که بقایای دو جسد در ارگ (کاخ) ریاست جمهوری افغانستان، پیدا شده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، بقایای دو جسد شامل دو جمجمه و استخوان‌های بدن انسان در ارگ ریاست جمهوری افغانستان پیدا شده است.   در بیانیه ریاست جمهوری افغانستان گفته شده که بقایای این اجساد در […]

دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرده که بقایای دو جسد در ارگ (کاخ) ریاست جمهوری افغانستان، پیدا شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، بقایای دو جسد شامل دو جمجمه و استخوان‌های بدن انسان در ارگ ریاست جمهوری افغانستان پیدا شده است.

 

در بیانیه ریاست جمهوری افغانستان گفته شده که بقایای این اجساد در جریان کار ساختمانی آشپزخانه “قصر شماره یک” ارگ کشف شده است.

 

هنوز مشخص نیست این اجساد، مربوط به چه دوره یا چه سالی بوده است. دفتر ریاست جمهوری می‌گوید کمیسیونی شامل نمایندگان پزشکی قانونی، وزارت کشور، کمیسیون مستقل حقوق بشر و نهادی به نام پزشکان برای حقوق بشر، برای شناسایی و سپس خاکسپاری این دو جسد تعیین شده است.

 

در بیانیه ارگ آمده که این کمیسیون هویت اجساد را شناسایی خواهد کرد و آنها را به خانواده های‌شان خواهد سپرد و در صورتی که بستگان و نزدیکان آنها پیدا نشوند، بقایای اجساد توسط دولت دفن خواهد شد.

 

به گزارش بی بی سی، افغانستان در چهار دهه اخیر شاهد جنگ‌های خونینی بوده و این جنگ‌ها گاهی به مرکز کنترل قدرت، یعنی ارگ ریاست جمهوری هم کشیده شده است.

 

محمد داوود خان، نخستین رئیس‌جمهوری افغانستان به همراه اعضای خانواده‌اش، در سال ۱۳۵۷ خورشیدی در همین کاخ و در نتیجه کودتای افسران چپگرای ارتش افغانستان کشته شد.

 

در سال ۱۳۸۷ گور دسته جمعی خانواده داوود خان در حاشیه شرقی شهر کابل پیدا شد.

 

تاکنون بارها گورهای دسته‌جمعی از جنگ‌های گذشته پیدا شده است. آمار دقیقی از ناپدیدگان جنگ‌ها و ناآرامی‌های افغانستان در دست نیست، اما بسیارند خانواده‌هایی که می‌گویند نزدیکان و بستگان شان را در این جنگها از دست داده اند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: