تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ - ۱۸:۲۵ کد مطلب 76919

چرا گیگز جانشین فرگوسن نشد؟

سرمربی پیشین منچستریونایتد اعلام کرد رایان گیگز توانایی جانشینی او را داشته است. به گزارش مشرق، به نقل از ساکرنت، الکس فرگوسن پس از ۲۶ سال مربیگری در باشگاه منچستریونایتد، در سال ۲۰۱۳ بازنشسته شد. دیوید مویس با امضای قراردادی ۶ ساله جانشین او در این تیم شد. زمانی که فرگوسن از دنیای مربیگری کناره‌گیری […]

سرمربی پیشین منچستریونایتد اعلام کرد رایان گیگز توانایی جانشینی او را داشته است.

به گزارش مشرق، به نقل از ساکرنت، الکس فرگوسن پس از ۲۶ سال مربیگری در باشگاه منچستریونایتد، در سال ۲۰۱۳ بازنشسته شد. دیوید مویس با امضای قراردادی ۶ ساله جانشین او در این تیم شد.

زمانی که فرگوسن از دنیای مربیگری کناره‌گیری کرد، رایان گیگز ۳۹ ساله همچنان فوتبال بازی می‌کرد و در سال بعد از آن هم زیر نظر مویس فعالیت کرد. اواخر همان فصل و زمانی که مویس به خاطر کسب نتیجه‌های ضعیف اخراج شد، گیگز در چند بازی آخر روی نیمکت مربیگری شیاطین سرخ نشست و در پایان آن فصل نیز کفش‌هایش را آویخت. او اکنون دستیار لوییس فان خال در این تیم است.

فرگوسن در این مورد گفت: اگر گیگز پنج یا ۶ سال پیش و در ۳۵ سالگی از فوتبال کناره‌گیری می‌کرد، دوست داشتم او را دستیارم کنم. آنگاه می‌توانست با کسب تجربه کافی، بعد از بازنشستگی من، هدایت منچستریونایتد را به دست بگیرد. البته او در حال حاضر به فان خال کمک می‌کند و در حال تجربه‌اندوزی است. هیچ‌گاه از بازیکنی نخواستم فوتبالش را کنار بگذارد. به همین خاطر، به رایان هم در این زمینه چیزی نگفتم.

فرگوسن در مورد دیوید مویس، هموطنش که کمتر از یک سال روی نیمکت منچستریونایتد دوام آورد نیز گفت: فکر نمی‌کنم برای انتخاب او اشتباه کرده باشیم. نه، به هیچ وجه. او ۱۱ سال در اورتون مربیگری کرده بود و یک شخص فوتبالی به شمار می‌رفت. انتخاب ما درست بود اما اوضاع آنطور که دیوید می‌خواست، پیش نرفت.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: