تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ - ۰۹:۴۵ کد مطلب 77063

آمادگی روسیه برای مذاکره با ارتش آزاد سوریه

به گزارش مشرق و به نقل از اسپوتنیک، در هفته های اخیر با افزایش شدت حملات هوایی روسیه علیه مواضع داعش در سوریه انتقادهایی از سوی غرب برای هدف قرار دادن مخالفان بشار اسد متوجه مقامات روسیه شده که همگی آنها از سوی این کشور رد شده است.   سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در […]

به گزارش مشرق و به نقل از اسپوتنیک، در هفته های اخیر با افزایش شدت حملات هوایی روسیه علیه مواضع داعش در سوریه انتقادهایی از سوی غرب برای هدف قرار دادن مخالفان بشار اسد متوجه مقامات روسیه شده که همگی آنها از سوی این کشور رد شده است.  

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در واکنش به این انتقادات گفته است کشورش آمادگی دارد تا با مخالفان بشار اسد به خصوص ارتش آزاد سوریه وارد مذاکره شود. لاوروف گفت: من از وزیر خارجه آمریکا خواسته ام اطلاعاتی درباره ارتش آزاد سوریه در اختیار ما گذاشته شود تا با آنها وارد مذاکره مستقیم بشویم.

وی افزود: در صورتی که ثابت شود این گروههای مخالف دولت مرکزی برای حفظ امنیت و آزادی در کشورشان مبارزه می کنند حاضریم با آنها گفتگو کنیم. در همین حال بعضی از گروههای مخالف دولت بشار اسد به درخواست وزیر خارجه روسیه واکنش نشان داده اند.

در همین رابطه «شروین دوریش» عضو ارشد ارتش آزاد سوریه از درخواست لاوروف استقبال کرد و گفت: ما سازمانی هستیم که علیه داعش فعالیت می کند. ما از عملیات های ضدتروریستی روسیه علیه داعش حمایت می کنیم.

این عضو ارتش آزاد سوریه گفته است داعش را نمی توان تنها با حملات هوایی به طور کامل نابود کرد. پیش از این ولید معلم وزیر خارجه سوریه نیز تاکید کرده بود که تنها با حملات هوایی نمی توان داعش را از بین برد و این کار نیاز به عملیات زمینی دارد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: