تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ - ۱۴:۳۴ کد مطلب 77113

تاثیر ورزش در بهبودالتهاب مفصل زانو

بازبینی مطالعات پیشین تایید می‌کند که یک برنامه درمانی «تمرینات تحمل وزن» در مبتلایان به التهاب مفاصل با کاهش درد و بهبود عملکرد مفاصل همراه است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، دکتر «مارتین وان‌دیر اچ» یکی از متخصصان این مطالعه گفت:‌ بازبینی نتایج چندین مطالعه حاکی از مفید بودن ورزش برای دردهای التهاب مفصلی است. التهاب […]

بازبینی مطالعات پیشین تایید می‌کند که یک برنامه درمانی «تمرینات تحمل وزن» در مبتلایان به التهاب مفاصل با کاهش درد و بهبود عملکرد مفاصل همراه است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، دکتر «مارتین وان‌دیر اچ» یکی از متخصصان این مطالعه گفت:‌ بازبینی نتایج چندین مطالعه حاکی از مفید بودن ورزش برای دردهای التهاب مفصلی است.

التهاب مفاصل که تحلیل رفتن غضروف مفصل با گذشت زمان است موجب درد، ورم و کاهش قدرت حرکتی به طور معمول در دست‌ها، زانوها و لگن می‌شود. آسیب دیدگی مفصل، افزایش وزن و بالا رفتن سن، احتمال ابتلا به این عارضه را افزایش می‌دهد.

در این بررسی پزشکان هلندی به مطالعه ۵۵ تحقیق و مقایسه عملکرد مبتلایان به التهاب مفاصل در افرادی که ورزش می‌کنند و افرادی که تمرین‌های بدنی ندارند، پرداختند.

به طور کلی ورزش کردن به طور چشمگیر به کاهش وزن و بهبود تقریبی عملکرد زانوها بلافاصله پس از درمان می‌انجامد. همچنین برخی مطالعات حاکی از آن است که کیفیت کلی زندگی این بیماران با انجام تمرینات بدنی بهبود می‌یابد.

به گفته متخصصان در صورتی که فرد از ماهیچه و عضلات قوی‌تری برخوردار باشد زانوهای با ثبات‌تری داشته و کمتر دچار استهلاک می‌شود. انجام تمرینات تحمل وزن، ماهیچه‌های اطراف زانو را تقویت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خودداری از انجام فعالیت‌های جسمی به دلیل درد داشتن منجر به این می‌شود که فرد قدرت و استحکام عضلات خود را از دست داده و در نتیجه عضلات ضعیف و مفاصل سست می‌شوند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: