تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ - ۱۵:۱۴ کد مطلب 77127

صادرات نفت ایران به هند افزایش یافت

واردات نفت خام هند از ایران در طول ماه سپتامبر ١٧,٣ درصد بیشتر از ماه اوت بوده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، اطلاعات موجود در مورد محموله های وارداتی هند که از سوی رویترز تهیه شده نشان می دهد که دلیل این افزایش واردات این است که بزرگترین پالایشگر هند برای واحد تازه راه اندازی […]

واردات نفت خام هند از ایران در طول ماه سپتامبر ١٧,٣ درصد بیشتر از ماه اوت بوده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، اطلاعات موجود در مورد محموله های وارداتی هند که از سوی رویترز تهیه شده نشان می دهد که دلیل این افزایش واردات این است که بزرگترین پالایشگر هند برای واحد تازه راه اندازی شده خود نفت بیشتری از ایران خریده است.

بیشتر رشد واردات هند در ماه سپتامبر مربوط به شرکت نفت هند، بزرگترین شرکت پالایشی این کشور، بوده است.

این پالایشگاه یک واحد ٣٠٠ هزار بشکه ای پارادیپ را در ساحل شرقی هند به راه انداخته که برای تغذیه آن نیاز به خرید نفت از ایران دارد. برای تأمین خوراک این واحد، شرکت نفت هند یک محموله ٢ میلیون بشکه ای نفت خام از ایران خریده است.

نخستین خرید شرکت نفت هند از ایران پس از چهار ماه باعث شد تا واردات هند در ماه سپتامبر از روزانه ١٩٨ هزار بشکه در ماه اوت به روزانه ٢٣٣ هزار بشکه در ماه سپتامبر برسد. این در حالی است که واردات هند در همین ماه در مقایسه با ماه سپتامبر پارسال ٣,۴ درصد کاهش نشان می دهد.

شرکت نفت هند به دلیل قراردادی که با ایران برای خرید نفت به میزان ٢۵ هزار بشکه در روز دارد، یک خریدار منظم از تهران به حساب نمی آید. با این حال هند هنوز در کنار چین یکی از مشتریان اصلی نفت خام ایران به حساب می آید.

چین به دلیل نرسیدن به رشد اقتصادی موردنظردر فاصله زمانی ماه های ژانویه تا سپتامبر ١٩,٣ درصد کمتر از سال قبل از ایران نفت خریده و به طور میانگین روزانه ٢١۶ هزار بشکه از نفت آن را وارد کرده است.

واردات هند از ایران نخستین بار در ٩ ماه گذشته به دلیل فشارهای آمریکا نسبت به سال قبل کاهش نشان می دهد.

در نیمه نخست سال مالی هند ـ که از ماه آوریل تا سپتامبر است ـ واردات هند از ایران ١۶,٧ درصد افزایش نشان می دهد. دلیل این افزایش، توافق هسته ای ایران با قدرت های جهان در ماه ژوییه عنوان شده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: