تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ - ۱۵:۱۵ کد مطلب 77128

تصاویر/ کابوسِ ویرانی برای دشمنان ایران اسلامی

گروه جهاد و مقاومت مشرق، افتخار دارد که برش هایی از حیاتِ جهادی «حاج جعفر جهروتی زاده» را به کاربران خود عرضه نماید. مردی که نامش برای ارتش متجاوز بعثی و مزدورانِ تجزیه طلب و تروریست، تداعی‌گر انفجارات مرگبار بود  به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «جعفر جهروتی زاده» به سال ۱۳۴۰ شمسی، در […]

گروه جهاد و مقاومت مشرق، افتخار دارد که برش هایی از حیاتِ جهادی «حاج جعفر جهروتی زاده» را به کاربران خود عرضه نماید. مردی که نامش برای ارتش متجاوز بعثی و مزدورانِ تجزیه طلب و تروریست، تداعی‌گر انفجارات مرگبار بود

 به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «جعفر جهروتی زاده» به سال ۱۳۴۰ شمسی، در «قم» متولد شد. پدرش کشاورزی روزمزد بود و تنگنای مالی باعث شد «جعفر» از ۹ ساله‌گی، علاوه بر درس خواندن، با شاگردی کنار یک استاد سیم کشی ساختمان، کمک خرج خانواده هم باشد. به واسطه همین کارکردن بود که سر و گوشش به جنبش افتاد و با بر و بچه های انقلابی بُر خورد و در نهایت، روزی که «حضرت روح الله» از تبعید ۱۵ ساله به کشور بازگشت، «جعفر» یکی از اعضای «کمیته‌ی استقبال» بود.
چند هفته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، «کردستان» توسط تجزیه‌طلبان ناآرام شد و به تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۵۷ شمسی «جعفر» و چند تن از دوستانش، به صورت خودجوش عازم «سنندج» شدند. تازه مدتی پس از این ماجرا بود که سپاه تاسیس شد و او نیز به آن پیوست. به این ترتیب، زندگی جهادی «جعفر جهروتی زاده» رسما آغاز شد و قریب به ۱۵ سال، ادامه پیدا کرد.
در ماه های ابتدایی آغاز جنگ با عراق، «جعفر» عازم جنوب کشور شد و چند ماهی را در آن جبهه جنگید. طی این مدت،  او علاوه بر این که سابقه ی فعالیت «تخریب» در جبهه‌ی «دارخوین» را پیدا کرد، دوره‌ی تخصصی کوتاهی برای «تخریب» در «منجیل» دید. دقیقا به همین خاطر بود که وقتی اواخر بهمن ماه ۱۳۶۰ شمسی،  «حاج احمد متوسلیان» که در پادگان «دوکوهه» اولین چارتِ «تیپ محمد رسول الله(صلوات الله علیه)» را می کشید، جلوی عنوانِ «گردان تخریب»، نام «جعفر جهروتی» را نوشت. «جعفر» هم یکی از نیروهای سپاه«مریوان» بود که با  «حاج احمد» به خوزستان آمد. از این پس، نام «جعفر جهروتی» با نام «تیپ محمد رسول الله(صلوات الله علیه)» پیوندی ناگسستنی دارد. مهارت او در تخریب و انفجارات، به حدی ارتقا یافت که تصور جایگزینی برایش بسیار سخت بود اما نزدیکی به «عملیات بدر» و نیاز به یک استاد تخریب برای تحرکاتِ برون مرزی سپاه باعث شد که «جعفر» به «قرارگاه رمضان» منتقل شود و فرماندهی «یگانِ ویژه‌ی شهادت» را در این قرارگاه بر عهده بگیرد. وی تا سال ۱۳۶۹ شمسی (یعنی دو سال بعد از پایان جنگ) در این یگان به عملیات علیه ضدانقلاب و رژیم بعثی عراق مشغول بود. پس از آن، مدتی(تا سال ۱۳۷۱ شمسی) به عنوان قائم مقام فرماندهی «تیپ ۱۵۵ مدینه ی منوره»(تابعه‌ی «قرارگاه حمزه سیدالشهدا») جنگ با ضدانقلاب را در غرب کشور ادامه داد. سرانجام، این عوارض جراحات شیمیایی بود که استادِ تخریبچی را به زانو درآورد. «جعفر جهروتی زاده» که تا چند سال پس از پایان جنگ، با تمام توانش از بازگشت به شهر و آرامشِ سال های صلح فراری بود، سرانجام به سال ۱۳۷۶ شمسی، به عنوان جانباز ۷۰ درصد، بازنشسته شد.
گروه جهاد و مقاومت مشرق، افتخار دارد که برش هایی از حیاتِ جهادی «حاج جعفر جهروتی زاده» را به کاربران خود عرضه نماید. مردی که نامش برای ارتش متجاوز بعثی و مزدورانِ تجزیه طلب و تروریست، تداعی‌گر انفجارات مرگبار بود و سابقه جبهه اش، چند سال از سال های جنگ نیز فراتر می رفت. مردی که امروز، عادی و بی ادعا، در خیابان های شهرمان گام برمی دارد بی آن که کسی او را بشناسد اما  هنوز هم اشتیاق حضور مجدد در میادین جهاد و شهادت در سینه اش زبانه می کشد و …:

برای سلامتی اش صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: