تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ - ۱۶:۵۴ کد مطلب 77162

پیش‌ بینی کاهش قیمت مسکن تا پایان سال

به گزارش پایگاه ۵۹۸، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی پیش‌بینی کرد تا پایان سال قیمت‌ واقعی مسکن کاهش یابد. حامد مظاهریان با بیان اینکه در نیمه دوم سال شاهد نوسانات بسیار کمی در بازار مسکن خواهیم بود، افزود: هرگونه افزایش قیمت در بازار مسکن پایین‌تر از نرخ تورم خواهد بود، بنابراین در […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی پیش‌بینی کرد تا پایان سال قیمت‌ واقعی مسکن کاهش یابد.

حامد مظاهریان با بیان اینکه در نیمه دوم سال شاهد نوسانات بسیار کمی در بازار مسکن خواهیم بود، افزود: هرگونه افزایش قیمت در بازار مسکن پایین‌تر از نرخ تورم خواهد بود، بنابراین در بسیاری از مناطق احتمال کاهش قیمت واقعی مسکن نیز وجود دارد.

وی با اشاره به رکود حاکم بر بازار مسکن، تصریح کرد: اکنون تعداد زیادی مسکن خالی در کشور وجود دارد که بخشی از سرمایه سازندگان را بلوکه کرده است.

مظاهریان ادامه داد: یکی از اتفاقاتی که می‌تواند به رونق بازار مسکن کمک کند، این است که این خانه‌های خالی از سازندگان خریداری شود تا سرمایه آنها آزاد شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: اگر سرمایه سازندگان مسکن آزاد شود، یقینا آنها دوباره ساخت‌‌وساز را در بازار مسکن آغاز خواهند کرد و به این ترتیب بازار از رکود خارج خواهد شد.

پیش از این رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران درباره قیمت مسکن در نیمه دوم امسال گفته بود: نرخ تورم به نسبت سال‌های ۹۱ و ۹۲ بسیار کنترل شده است، بنابراین سیر جهشی قیمت در شش ماهه دوم امسال پیش‌بینی نمی‌شود.

عقبائی با تاکید بر اینکه اکنون خریداران مسکن می‌توانند برای انجام معامله‌ای پایدار اقدام کنند، اظهار کرده بود: با توجه به رشد نامتعارف قیمت مسکن در سال‌های گذشته و نبود قدرت خرید از سوی مردم، ظرفیت افزایش قیمت‌ها در این بازار وجود ندارد.

منبع:آنا

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: