تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ - ۱۶:۴۹ کد مطلب 77165

فولکس واگن خودروهای آلاینده محیط زیست را تعمیر می‌کند

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مدیر شرکت فولکس واگن، در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی گفت، این شرکت فراخوان خودروهایی که در بحران استفاده از نرم افزار  پنهان کننده میزان آلایندگی درگیر بوده اند را در ماه ژانویه آغاز می کند و تعمیر این خودروها را تا پایان سال آینده تکمیل می کند.مولر به روزنامه فرانکفورتر […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مدیر شرکت فولکس واگن، در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی گفت، این شرکت فراخوان خودروهایی که در بحران استفاده از نرم افزار  پنهان کننده میزان آلایندگی درگیر بوده اند را در ماه ژانویه آغاز می کند و تعمیر این خودروها را تا پایان سال آینده تکمیل می کند.
مولر به روزنامه فرانکفورتر آلگماینه زیتونگ گفت: «اگر همه چیز بر طبق برنامه پیش برود، ما می توانیم فراخوان را در ماه ژانویه آغاز کنیم. تمام خودروها باید تا پایان سال ۲۰۱۶ تعمیر شوند.»
مولر با رد این مسئله که مارتین وینترکورن، سلف وی از این موضوع مطلع بوده است گفت، تنها تعداد معدودی از کارمندان شرکت در  این رسوایی که موجب سقوط ارزش سهام فولکس واگن شده نقش داشته اند.
وی گفت، فولکس واگن باید کوچک تر شود و تمرکز گرایی در آن کمتر شود. مدیر فولکس واگن همچنین با اشاره تلویحی به شرکت بوگاتی افزود، هر مدل و برندی که با فولکس واگن همکاری داشته مورد تحقیق قرار خواهد گرفت.
وی افزود، به جای انقلاب، باید یک سیر تکاملی در فولکس واگن اتفاق بیافتد تا این شرکت به مسیر درست خود برگردد. وی پیش بینی کرد که شرکت در طی ۲ تا ۳ سال مجددا به موقعیت درخشان خود برگردد.
مولر این ادعا که به رغم اطلاع رسانی آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا به مقامات این شرکت در مورد رسوایی اخیر چند هفته قبل از علنی شدن آن، فولکس واگن خیلی دیر در این مورد به بازارهای مالی اطلاع داده است، را رد کرد.
«بر اساس برداشتی که ما از مقررات داریم، ما به موقع (به بازارهای مالی) اطلاع داده ایم.»
پس از این مصاحبه، سخنگوی فولکس واگن اعلام کرد که اقدامات اصلاحی در بازار آمریکا ابتدا باید مورد موافقت آژانس حفاظت از محیط زیست این کشور قرار گیرد. وی هیچ زمانی برای این اقدام مشخص نکرد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: