تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ - ۱۷:۱۴ کد مطلب 77166

بستری ۱۴۴ نفر ازحجاج در بیمارستان‌های کشور

رئیس اورژانس کشور با اشاره به اینکه تاکنون ۱۴۴ نفر از حجاج در بیمارستان‌های کشور بستری شدند، گفت: تا زمانی که حجاج به کشور باز می‌گردند، آمادگی پذیرش بیماران را داریم. به گزارش پایگاه ۵۹۸، امین صابری‌نیا اظهارداشت: تاکنون ۱۴۴ نفر از حجاج در بیمارستان‌های کشور بستری شده‌اند که از این میان، ۹۰ نفر از […]

رئیس اورژانس کشور با اشاره به اینکه تاکنون ۱۴۴ نفر از حجاج در بیمارستان‌های کشور بستری شدند، گفت: تا زمانی که حجاج به کشور باز می‌گردند، آمادگی پذیرش بیماران را داریم.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، امین صابری‌نیا اظهارداشت: تاکنون ۱۴۴ نفر از حجاج در بیمارستان‌های کشور بستری شده‌اند که از این میان، ۹۰ نفر از آنها توسط تیم‌های اورژانس پیش بیمارستانی مستقر در مبادی ورودی کشور بستری شده اند.۵۴ نفر ازحجاج بیمار نیز یا از منزل به اورژانس‌های بیمارستانی مراجعه کرده یا تحت شرایط دیگری به بیمارستان منتقل شده‌اند و تا دیروز، ۱۴ نفر از آنها از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی تصریح کرد: تا زمانی که حجاج به کشور باز می گردند آمادگی پذیرش بیماران را داریم و طبق دستورالعملی که به ما اعلام شده، خدمات را ارائه می‌دهیم و امیدواریم که تعداد بیماران و مصدومین کاهش پیدا کند.

رئیس اورژانس کشور همچنین در خصوص مراسم آمادگی پدافند غیر عامل که روز گذشته در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: آمادگی دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به ادبیات مدیریت بحران در حوادث غیر مترقبه و پدافند غیر عامل برای ما بسیار حائز اهمیت است که البته نیاز به آموزش های خاصی دارد.

صابری‌نیا افزود: سه کارگاه آموزشی به منظور مدیریت بحران در سه سطح مقدماتی، میانی و پیشرفته برای قطب‌های مختلف کشور در نظر گرفته‌ایم که در حال حاضر کارگاه‌های مقدماتی را برای کارشناسان بهداشت، درمان و مرکز مدیریت حوادث برگزار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در فاز اول و در کارگاه مقدماتی موضوعاتی مانند سناریو نویسی، آمادگی و ادبیات پدافند غیر عامل را تعریف کردیم و امیدوارم در فازهای بعدی به مرحله ای برسیم که در هر دانشگاه تعدادی از افراد، علم و ادبیات مدیریت بحران و پدافند غیر عامل را دارا باشند .

صابری نیا سناریو نویسی برای حوادث را شامل توانمند سازی یک دستگاه دولتی و نیز سناریوی پیشرفته که ارتباطات خود با سایر دستگاه ها را تبیین می‌کند دانست و گفت: هر دستگاه بر اساس مفروضات و خطرات ،سناریویی به منظور ارزیابی و مواجهه با حوادث می‌نویسد.

رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه در کارگاه ها بر جنبه‌های عملی تأکید داریم، گفت: امیدوارم بر اساس کاری که انجام می دهیم و نقشه راهی که داریم در آینده ای نزدیک به سطحی از آمادگی برسیم که هر دانشگاه با توجه به حوادث و خطرات، بتواند از منابع خود به درستی استفاده کند و علاوه بر وجود برنامه مناسب، به موقع پاسخگو باشد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: