تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ - ۱۴:۱۲ کد مطلب 77191

پاسخ جدی معاون ظریف به اظهارات زاکانی

معاون وزیر امور خارجه درمورد اظهارات زاکانی درمورد بی‌توجهی وزارت امور خارجه نسبت به کمیسیون برجام توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش میدان۷۲ حسن قشقاوی معاون وزیر امور خارجه در حاشیه ششمین نشست ناجا با سفرا و کارداران مستقر در تهران در جمع خبرنگاران به نامه زاکانی و اظهارات این نماینده مجلس اشاره و اظهار داشت: ایشان عنوان کردند که وزارت خارجه نسبت به نامه کمیته برجام بی‌توجه بوده‌اند در حالی که ما نه تنها بی‌توجه نبوده‌ایم بلکه وزارت امور خارجه بسیار جدی با دعوت و مباحث کمیته برجام عمل کرد.

وی به تفاوت در دو دیدگاه پرداخت و گفت: وقتی آقای زاکانی نامه مکتوب را به ما داد بنده طی تماس تلفنی گفتم این جلسات را که ما داشتیم و از تلویزیون نیز پخش شد، مگر رسم است که توضیحات شفاهی را دوباره به صورت مکتوب ارائه داد؟

قشقاوی افزود: من به ایشان گفتم مگر کمیسیون منشی ندارد و گفت‌وگوی مذاکرات را ثبت نمی‌کند؟ اصلاً در تاریخ پارلمان مگر چنین چیزی وجود دارد که وقتی وزیر خارجه و معاونین ۲۰ ساعت پاسخگوی تک تک سوالات هستند باید دوباره نامه بنویسیم و تصویر هم ارائه دهیم، مگر اینها پاسخ وزارت خارجه نبوده است؟

وی موضوع دوم را اشکال فنی کار عنوان کرد و گفت: تیم مذاکره کننده در آن مقطع که گزارش برجام تصویب می‌شود در سفر نیویورک بوده و من به ایشان گفتم زودتر می‌گفتید که ما جواب می‌گرفتیم، من از کجا این جواب‌ها را بیاورم و این دو مطلب پاسخ جدی ما بود.

معاون وزیر امور خارجه به اظهارات زاکانی پرداخت و افزود: ایشان اظهار داشته که فلانی گفته جدی نگیرید اما من به شوخی گفتم و بعد از ایشان گفتم که حالا اینقدر جدی نگیر و این فقط در مقام شوخی بود.

وی تأکید کرد: تیم در نیویورک بود و نمی‌توانستم ظرف ۲۴ ساعت جواب را از آنها بگیرم، تازه باید تفاوت روز و شب را نیز لحاظ کنیم.

قشقاوی تصریح کرد: ما کمیسیون را جدی گرفتیم و جواب‌های ما نیز به آنها جدی بوده است.

این مقام ارشد وزارت امور خارجه در ادامه ‌ به تقلیل زندانیان خارج از کشور پرداخت و گفت: ۳ هزار و ۸۰۰ زندانی به ۲ هزار و ۷۰۰ نفر تقلیل پیدا کردند و این به دلیل موفق بودن وزارت امور خارجه است.

قشقاوی به روابط دیپلماتیک ایران با ۵۶ کشور پرداخت و خاطر نشان کرد: در حوزه معاونت قضایی در امور مدنی و کیفری، انتقال محکومین و استرداد مجرمان با ۵۶ کشور توافق‌نامه امضا، تصویب یا در مرحله اجرا هستیم.

منبع:تسنیم

  1. عبدالله امیرتهرانی :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    منو کشتی با این همه جدی بودنت قشقاوی!!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: