تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۰ کد مطلب 77332

حدیث روز/ سخن پیامبر(ص) درباره عاقبت دشمنی با اهل بیت(ع)

فرمود امامانِ پس از من، به تعداد نقیبان بنى اسرائیل‌اند که دوازده نفر بودند. حضرت سپس دست خود را بر شانه حسین علیه‌السلام نهاد… پس، واى بر کسانى که آنان را دشمن بدارند. مشرق– پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله فرمودند: امامانِ پس از من، به تعداد نقیبان بنى اسرائیلند که […]

فرمود امامانِ پس از من، به تعداد نقیبان بنى اسرائیل‌اند که دوازده نفر بودند. حضرت سپس دست خود را بر شانه حسین علیه‌السلام نهاد… پس، واى بر کسانى که آنان را دشمن بدارند.

مشرق– پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله فرمودند: امامانِ پس از من، به تعداد نقیبان بنى اسرائیلند که دوازده نفر بودند ـ حضرت سپس دست خود را بر شانه حسین علیه‌السلام نهاد و فرمود: ـ از نسل این، نُه امام پاک پا به عرصه هستى مى‌گذارند که نهمین نفر، مهدى آنان است، او زمین را از عدل و داد پر مى‌کند همان گونه که از جور و ستم پر شده است. پس، واى بر کسانى که آنان را دشمن بدارند.

متن حدیث:

عن سلمان الفارسی؛ قال صلی الله علیه و آله: الأَئِمَّهُ بَعدی بِعَدَدِ نُقَباءِ بَنی إسرائیلَ کانُوا اثنَی عَشَرَ ـ ثُمَّ وَضَعَ یَدَهُ عَلى صُلبِ الحُسَینِ علیه السلام و قالَ: ـ مِن صُلبِهِ تِسعَهٌ أئِمَّهٌ أبرارٌ، وَالتّاسِعُ مَهدِیُّهُم، یَملَأُ الأَرضَ قِسطًا و عَدلاً کَما مُلِئَت جَورًا وظُلمًا، فَالوَیلُ لِمُبغِضیهِم.

«مناقب ابن شهرآشوب، ۱ / ۲۹۵ عن سلمان الفارسی»

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: