تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۱ کد مطلب 77353

۲۳ نفر در حمله به یک مراسم عروسی در ذمار یمن کشته‌شدند

جنگنده‌های سعودی بار دیگر یک مراسم عزاداری را در استان ذمار یمن بمباران کردند که در این حمله دستکم ۲۳ نفر جان خود را از دست دادند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، تلویزیون المیادین خبر داد که جنگنده‌های سعودی بار دیگر یک مراسم عزاداری را در منطقه «سنبان» استان ذمار یمن بمباران کردند که در این حمله […]

جنگنده‌های سعودی بار دیگر یک مراسم عزاداری را در استان ذمار یمن بمباران کردند که در این حمله دستکم ۲۳ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، تلویزیون المیادین خبر داد که جنگنده‌های سعودی بار دیگر یک مراسم عزاداری را در منطقه «سنبان» استان ذمار یمن بمباران کردند که در این حمله دستکم ۲۳ نفر جان خود را از دست دادند و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند.

این در حالی است که کمتر از دو هفته پیش هم سعودی‌ها با هدف قرار دادن یک مراسم عروسی در جنوب یمن ۴۰ نفر را که اکثرشان زنان و کودکان بودند، کشت.

براساس گزارش رسانه‌ها، جنگنده‌های سعودی شب گذشته در کمتر از ۲۴ ساعت ۵۰ بار شهر صراح در استان مأرب را بمباران کردند.

عربستان از ۷ ماه قبل در حمایت از رئیس جمهور مستعفی یمن حملات خود به این کشور را آغاز کرده است و براساس آمار منتشر شده توسط مقامات یمنی، شمار شهدای غیر نظامی تجاوزات سعودی به یمن به ۱۳ هزار نفر و شمار زخمی ها به ۲۰ هزار نفر رسیده است.

حجم قربانیان غیرنظامی یمنی به حدی افزایش یافته است که سناتورهای کنگره آمریکا هم با انتقاد از این تعداد قربانی غیرنظامی نسبت به ارائه کمک‌های نظامی به سعودی ها ابراز تردید کرده‌اند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: