تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ - ۲۲:۳۳ کد مطلب 77460

کرملین: تصمیم پوتین درباره سوریه قابل‌تجدید نظر نیست

سخنگوی کاخ کرملین هرگونه تجدیدنظر در تصمیم پوتین برای آغاز عملیات نظامی در خاک سوریه را بعید می‌داند.  به گزارش مشرق، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین هرگونه تجدیدنظر در تصمیم پوتین برای آغاز عملیات نظامی در خاک سوریه را بعید دانست. وی در پاسخ به سئوالی درباره امکان تغییر در تصمیم نظامی مسکو در سوریه […]

سخنگوی کاخ کرملین هرگونه تجدیدنظر در تصمیم پوتین برای آغاز عملیات نظامی در خاک سوریه را بعید می‌داند.

 به گزارش مشرق، دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین هرگونه تجدیدنظر در تصمیم پوتین برای آغاز عملیات نظامی در خاک سوریه را بعید دانست.

وی در پاسخ به سئوالی درباره امکان تغییر در تصمیم نظامی مسکو در سوریه در صورت کاهش حمایت افکار عمومی روسیه از این تصمیم، گفت: «در این زمینه نمی توان به تخمین و فرض بسنده کرد اما جا دارد به سخنان برخی از جامعه شناسان تاکید کنم که گفته اند عملکردهای رئیس جمهوری کشور در زمینه سیاست خارجی مورد تایید اکثریت مطلق جمعیت روسیه است.»

پسکوف همچنین گفت: رئیس جمهور روسیه از اظهارات رجب طیب اردوغان همتای ترک خود درباره احتمال لغو خرید گاز روسیه از این کشور مطلع شده است.

وی افزود کرملین در عین حال امیدوار است به همکاری سودمند خود با ترکیه ادامه دهد زیرا عملیات نظامی روسیه با هدف کمک به تامین امنیت در مرزهای سوریه انجام می گیرد.

پسکوف گفت رئیس جمهور این کشور در جریان اظهارات اردوغان قرار گرفته است. وی در عین حال تاکید کرد مسکو از روابط تاریخی دوجانبه با آنکارا بهره می برد و ابراز امیدواری کرد این روابط در چارچوبی که از سوی روسای جمهور دو کشور ترسیم شده است ادامه یابد.

سخنگوی کرملین افزود:« این همکاری به نفع دو طرف و در چارچوب منافع مردم دو کشور است.»

پسکوف با اشاره به عملیات نظامی روسیه در سوریه، این عملیات را کمک به تامین امنیت در مرزهای ترکیه عنوان کرد هدفی که حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از دست یابی به آن ناتوان ماند بعلاوه این حملات با هدف حفاظت از تمامیت ارضی و سیاسی سوریه و امنیت و ثبات منطقه ای پی ریزی شده است.

سخنگوی کرملین یادآوری حملات نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به مواضع داعش در سوریه به مدت بیش از یک سال قبل از آغاز حملات هوایی روسیه را ضروری دانست.

به گفته پسکوف مناطق تحت کنترل داعش و دیگر گروههای تروریستی بعد از این حملات یک ساله حتی ذره ای نیز کاهش نیافته است اما بر عکس طی یک سال گذشته مناطق تحت کنترل این گروهها چند برابر شده اند که این موضوع اوضاع سوریه با بی ثبات کرده است و تهدیدی برای ترکیه نیز محسوب می شود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: