تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۸ کد مطلب 77726

علی نیکزاد:

در عرض ۴ سال یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد ساخته شده و تحویل مردم داده شد/چرا دولت یازدهم در دو سالی که گذشت نتوانست چنین کاری انجام بدهد؟

وزیر سابق مسکن و شهرسازی تصریح کرد: زحمات قابل تقدیری در خصوص تهیه زمین و مقدمات در دولت نهم صورت گرفت، اما در دولت دهم مسکن مهر قوت و قدرت بیشتری پیدا کرد و تا حد زیادی تکمیل شد.

به گزارش میدان ۷۲، علی نیکزاد، وزیر سابق مسکن و شهرسازی؛ در خصوص اظهارات آخوندی مبنی بر اینکه از ابتدا برای مسکن مهر تأسیسات زیربنایی و روبنایی در نظر نگرفته بودند، اظهار داشت: در دولت قبل حدود ۲ میلیون و ۱۲۰ هزار واحد مسکن روستایی پیش بینی شده بود که از این تعداد بالغ بر ۱میلیون و ۶۰۰ هزار واحد آن به اتمام رسید؛ ۵۰۰ هزار واحد با پیشرفت ۳۰ درصد نیز برای تکمیل به دولت یازدهم محول شده است.

 

وی همچنین افزود: در شهر های کشور اعم از زیر ۲۵ هزار نفر و بالای آن، هم ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار واحد مسکن مهر پیش بینی شده بود که از از این تعداد یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد آن افتتاح شد و تنها یک میلیون مسکن با پیشرفت ۷۰ درصد برای تکمیل به دولت یازدهم واگذار شد.

وزیر سابق مسکن و شهرسازی  تصریح کرد: زحمات قابل تقدیری در خصوص تهیه زمین و مقدمات در دولت نهم صورت گرفت، اما در دولت دهم مسکن مهر قوت و قدرت بیشتری پیدا کرد و تا حد زیادی تکمیل شد.

نیکزاد در ادامه گفت: بنابر این مردم خودشان باید قضاوت کنند که وقتی در عرض ۴ سال یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد ساخته شده و تحویل مردم داده شده که الزاماً تأسیسات زیربنایی شامل آب، برق، گاز و فاضلاب هم داشته است، چرا دولت یازدهم در دو سالی که گذشت نتوانست چنین کاری انجام بدهد؟

وی همچنین تأکید کرد: همه تأسیسات زیر بنایی و روبنایی برای مسکن مهر در نظر گرفته شده و منابع آن از طریق استانداری ها و یارانه مسکن مهر و سازمان مدیریت و برنامه ریزی فعلی که در آن زمان معاونت نظارت و راهبری بود، بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد پرداخت شده است؛ لذا دوستان ما در وزارت راه و شهرسازی باید پیگیری های لازم را انجام بدهند و وزارت نیرو هم در این خصوص باید به تعهدات خود عمل کند.

وزیر سابق مسکن و شهرسازی  یادآور شد: در دولت قبل شرکت ملی گاز و مخابرات در هر کجا پروژه را به مرحله نازک کاری می رساندیم و آماده بهره برداری می شد به عرصه آماده و تأسیسات زیر بنایی آن را انجام می داد.

نیکزاد همچنین بیان داشت: مسکن مهر در حال حاضر همت وزارت نیرو، شرکت ملی گاز و به طور کلی دولت را می طلبد که کسانی که بالاخره به نظام اعتماد کرده و پول خود را در مسکن مهر هزینه کرده اند، خانه هایشان را تحویل بگیرند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: